Nowa aplikacja ma ukoić nerwy Polaków

Mindy

Cyfrowe rozwiązania mental-fitness to hit ostatnich miesięcy – łagodzą nerwy i poprawiają sen. Wywodzący się z Rzeszowa startup Mindy dodatkowo stawia na gamifikację.

Mindy to najnowsza aplikacja stworzona dla użytkowników szukających skutecznych sposobów na wzmacnianie kondycji mentalnej i trenowanie umysłu. Polskojęzyczne treści, solidna dawka wiedzy i certyfikowani nauczyciele to niejedyny wyróżnik apki. Startup opracował cyfrowe rozwiązanie, które pozwala zgłębiać praktyki medytacyjne i kursy tzw. mindfulness. Ale to także bogata baza muzyki, ćwiczeń i nagrań relaksacyjnych oraz minipodcastów z wiedzą z zakresu psychologii, neurobiologii i zdrowia.

Technologia dla zdrowia

Trend mental-fitness, czyli aplikacje pomagające zredukować stres, lepiej spać i osiągnąć spokój umysłu, zdobywa coraz więcej użytkowników. Dwie najpopularniejsze na świecie – Headspace i Calm – zostały do tej pory pobrane już ponad 170 mln razy. Globalny rynek aplikacji mindfulness został wyceniony w 2019 r. przez Polaris Market Research na 270,4 mln dol. Prognozy zakładają, że do 2027 r. będzie to już ponad 4,2 mld dol. Na tej szybkiej ścieżce wzrostu jest od niedawna również Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Hit czasów pandemii. Walka w sieci z depresją i stresem

Trend ten zamierza wykorzystać Mindy. Zbudował apkę w oparciu o inną swoją aplikację – Activy. Rozwiązanie motywujące ludzi do regularnej aktywności fizycznej poprzez wyzwania sportowe, z którego skorzystało już ponad 300 pracodawców (zachęcając przy tym kilkadziesiąt tysięcy pracowników z kilkunastu krajów do ruchu), ma na koncie choćby współpracę z takimi markami jak Decathlon czy Kross. Teraz na bazie tego sukcesu rzeszowski startup ruszył z apką Mindy. Jak tłumaczy pomysłodawca projektu Igor Pielas, misją startupu jest wykorzystanie technologii i nauki w celu motywowania ludzi do prowadzenia zdrowszego i szczęśliwszego życia.

– Sport i medytacja od kilku już lat pomagają mi w codziennym życiu opanowanym przez ogromny stres związany z prowadzeniem firmy. Wyobrażam sobie, że za kilkanaście lat medytacja będzie dla ludzi tak naturalnym nawykiem jak mycie zębów. W aplikacji stawiamy na sprawdzone, naukowe podejście do mindfulness i metod budowania nawyku – podkreśla. – Mindy powstało, by pomóc ludziom w zajęciu się swoim umysłem. Wierzymy, że każdy ma szansę, by rozwinąć wewnętrzny spokój, ograniczyć stres, mieć lepszy sen i głębsze skupienie. Efekty przychodzą z regularnością ćwiczeń. Z aplikacją Mindy będzie to dużo prostsze – dodaje Pielas.

Medytacja w modelu subskrypcyjnym

W Mindy wszystkie treści przygotowane są przez rodzimych, certyfikowanych nauczycieli mindfulness, m.in. Martynę Papciak (trenerka Search Inside Yourself, programu rozwoju inteligencji emocjonalnej, stworzonego w Google), czy Piotra Panasiuka (trenera uważności z Mindfulness Association Polska). W każdym wypadku jest możliwość wybrania lektora – damskiego lub męskiego oraz długości nagrania. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, pomagające budować trwały nawyk. Wiele osób próbujących medytacji przyznaje bowiem, że problemem jest dla nich brak systematyczności (to kluczowy warunek skuteczności tej metody).

CZYTAJ TAKŻE: Polska aplikacja pomoże walczyć z covidową depresją

Mindy posiada dwa modele subskrypcji: dla użytkowników indywidualnych i firm. W USA już w 2018 r. ponad 50 proc. firm oferowało benefity związane z tzw. wellbeingiem mentalnym. W Polsce robi tak mniej niż 7 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyniki Netflixa rozczarowały. Klienci już się tak nie garną

Liczba płatnych abonentów na świecie wzrosła w trzecim kwartale o 2,2 mln, znacznie mniej ...

Przełom w lotnictwie i medycynie. Powstaje kwantowy radar

Technologia radarów, wykrywająca obiekty za pomocą fal radiowych, ma już 80 lat i wiele ...

Są pierwsze polskie ofiary wojny handlowej USA z Chinami

Rośnie niepokój inwestorów giełdowych. Na wartości tracą akcje producentów gier komputerowych. Kiepskie nastawienie inwestorów ...

Rosjanie też chcą mieć swoje 5G

Komórkową sieć piątej generacji zbuduje w Rosji firma należąca do państwowej korporacji zbrojeniowej Rostech. ...

Sztuczna inteligencja wymyśliła pierwszy lek

Pierwsza na świecie cząsteczka leku wymyślona przez sztuczna inteligencję trafi do badań na ludziach. ...

Michał Szułdrzyński: Sieć zabije demokrację

W tle wojny na ulicach wielu amerykańskich miast toczy się inna, mniej spektakularna, ale ...