Allegro włącza się do wojny na paczki. Uruchamia własne punkty

Shutterstock

Największa platforma e-commerce w Polsce rusza z partnerską sieć punktów odbioru. Allegro Punkty, bo tak się ona nazywa, ma umożliwić e-kupującym odbiór przesyłki już dzień po jej nadaniu.

W tym roku platforma zapowiedziała już m.in budowę własnej sieci automatów paczkowych oraz uruchomienie nowej usługi logistycznej pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez nowoczesne centrum logistyczne. W maju rusza zaś partnerską sieć Allegro Punkty. Na pierwszy ogień idą saloniki sieci Kolporter.

– Uruchamiając Allegro Punkty poszerzamy największą w Polsce sieć liczącą obecnie 31 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych. Partnerska sieć zapewni naszym klientom odbiór przesyłek już dzień po nadaniu paczki, a dzięki współpracy z firmą Kolporter udostępniamy niemal 600 nowych punktów znajdujących się w pobliżu osiedli, pasaży czy galerii handlowych – mówi Łukasz Szczepański, dyrektor w Allegro.

CZYTAJ TAKŻE: Allegro z opłatą za płacenie gotówką. Ryzykowny krok giganta

Koszt dostawy do Allegro Punktu w sieci Kolporter będzie wynosił 8,99 zł. Dostawa i zwrot będą bezpłatne dla kupujących w ramach Allegro Smart!, których wartość zamówienia od jednego sprzedawcy wyniesie min. 40 zł. Klient będzie miał możliwość nadania i śledzenia paczki na jednej platformie. – Skala sieci Kolportera i jej rozłożenie na mapie Polski zapewnia dostępność do tego typu usługi bardzo wielu osobom. Co ważne, saloniki są jednymi z nielicznych punktów sprzedaży, które są czynne, od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. To z pewnością dodatkowa wartość dla osób, które będą chciały skorzystać z możliwości odbioru lub nadania przesyłki – podkreśla Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolporter.

W br. Allegro chce postawić 1,5 tys. własnych automatów paczkowych. Liderem na tym rynku jest InPost, ale ambitne plany budowy sieci maszyn mają też DHL, AliExpress, czy Poczta Polska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W te hity grają na smartfonach Polacy

Pandemia i lockdowny sprawiły, że coraz więcej czasu spędzamy w swoich telefonach komórkowych. Nic ...

Czy starczy papieru toaletowego podczas pandemii? Powstał kalkulator

Nie wiesz, czy starczy ci papieru toaletowego do końca pandemii? Nie ma sprawy, jest ...

Disney stworzył wyjątkowego robota. Jego oczy wywołują ciarki

Maszyna o ludzkim spojrzeniu to wyzwanie, z którym mierzą się inżynierowie na całym świecie. ...

Daimler na wojnie z Nokią. Poszło o patenty

Niemiecki koncern motoryzacyjny złożył skargę na Nokię w Komisji Europejskiej, oskarżając o utrudnianie dostępu ...

Nowe technologie wchodzą do firm, zmienia się prawo. Jak się dostosować?

Wirtualna konferencja „Wybrane aktualne zmiany w prawie gospodarczym oraz cyfryzacja spółek i innych organizacji ...

Polsko-białoruski startup rozpoczyna światową ekspansję

Najpierw obsługiwali płatności z Polski na Ukrainę. Teraz PayUkraine zmienia nazwę na SPOKO i ...