Elon Musk ujawnił, w jakie kryptowaluty inwestuje

Andrew Harrer/Bloomberg

Podczas konferencji „The B Word” miliarder zdradził, że poza Teslą i SpaceX jego największymi prywatnymi inwestycjami są kryptowaluty. Ma ich kilka rodzajów.

Wydarzenie „The B Word” miało na celu wyjaśnienie, w jaki sposób instytucje mogą wykorzystać kryptowaluty w swojej działalności. Oprócz Elona Muska udział w nim brali także prezesi Twittera, Square i Ark Invest.

CZYTAJ TAKŻE: Hakerzy z Anonymous grożą Muskowi za kryptowaluty

Musk powiedział, że obecnie jedynymi akcjami, które posiada, które znajdują w obrocie publicznym, są akcje Tesli. Oprócz tego posiada udziały w prywatnej firmie kosmicznej SpaceX i bitcoiny, dogecoiny oraz ethereum. – Jest to jedyna znacząca inwestycja, którą posiadam poza Teslą i SpaceX – zauważył.

Po tej informacji notowania kryptowalut poszły mocno w górę. Bitcoin zdrożał wczoraj o 7 proc., ethereumo o 9 proc. a dogecoin o 10 proc. Musk dodał również, że jest długoterminowym inwestorem i nie zamierza sprzedawać kryptowalut na górce, ani specjalnie „pompować” ceny. – Jeśli cena bitcoina spadnie, stracę pieniądze – powiedział Musk.

Miliarder potwierdził również, że zarówno Tesla, jak i SpaceX są obecnie właścicielami bitcoinów i nie posiadają żadnej innej kryptowaluty.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec anonimowości. Unia bierze się za kryptowaluty

Jest też szansa na to, że kupujący ponownie będą mogli nabyć Teslę za bitcoiny. Przypomnijmy, że w maju producent elektrycznych aut wstrzymał możliwość płacenia bitcoinami po tym, jak Musk wyraził swoje zaniepokojenie ogromną ilością energii, która jest potrzebna do wydobywania kryptowaluty, a która nie pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Musk powiedział, że Tesla prawdopodobnie zacznie ponownie akceptować bitcoiny, gdy około połowa energii wykorzystywanej do wydobywania cyfrowej waluty będzie pochodzić z czystych źródeł, takich jak energia słoneczna i wiatrowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szklaneczka whisky od sztucznej inteligencji

Szwedzka destylarnia Mackmyra skorzystała z pomocy Microsoftu oraz fińskiej firmy technologicznej Fourkind, by skomponować ...

Tajemniczy startup Elona Muska chce streamować muzykę do mózgu

Neuralink, innowacyjna spółka należąca do imperium Elona Muska, już 28 sierpnia ma ujawnić nad ...

Google wprowadzi Q, nowego Androida

We wtorek rusza trzydniowa, najważniejsza konferencja giganta, skierowana do deweloperów i programistów. Coroczna impreza ...

Kobiety idą na cyberwojnę

Rodzimy startup CyberRescue nie tylko monitoruje internet w poszukiwaniu zagrożeń, ale też pomaga ofiarom ...

Gogle VR i AR, czyli nowy wymiar patrzenia

Rynek wirtualnej rzeczywistości (VR) do 2022 r. ma rosnąć w sposób imponujący – średnio ...

Google: Nie zapłacimy wydawcom we Francji

Amerykańska firma nie zamierza płacić francuskim wydawcom prasy za wyświetlanie ich artykułów w swojej ...