Aktualizacja: 07.11.2024 10:21 Publikacja: 20.03.2022 10:27
Foto: Bloomberg
Na skutek sankcji i wycofania się wielu zagranicznych firm IT z rynku Moskwa stoi przed dylematem, gdzie zapisywać zdigitalizowane informacje - podał dziennik „Kommiersant”. W efekcie Kreml może zdecydować się na typowe rozbójnictwo. Gdy zabraknie zasobów infrastruktury IT przywłaszczy te zagranicznych firm.
W odpowiedzi na inwazję na Ukrainę wstrzymano dostarczanie do Rosji technologii storage, a wiele przedsiębiorstw, jak Microsoft, Google, Amazon, Apple, Facebook (Meta), czy Oracle albo zablokowało dostęp do swoich usług chmurowych, albo nie oferuje na tamtejszym rynku nowych subskrypcji. Podczas niedawnej narady na Kremlu resort cyfryzacji i spółki cyfrowe stwierdziły, że problem jest gigantyczny, a zegar tyka. Z każdym dniem ubywa wolnego miejsca do zapisywania kolejnych danych, które są niezbędne do działania nowoczesnej gospodarki i infrastruktury państwa.
Przeniesienie zasobów do chmury prywatnej wpłynęło pozytywnie na jakość pracy – środowisko IT zapewnia pracownikom stabilne warunki pracy przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. Współpraca między Carrot a MAIN to znacznie więcej niż zapewnianie infrastruktury IT czy rozwiązywanie potencjalnych problemów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Według najnowszego raportu PwC “Chmura w biznesie, liderzy widzą wartość” 86% firm, które nie stawiają na chmurę, planuje przenieść do niej swoją działalność w ciągu najbliższych 2 lat.
Cloud computing jest coraz powszechniejszym sposobem korzystania z rozwiązań informatycznych, zarówno w firmach małych, jak i w korporacjach. Powodem jest skalowalność chmury, łatwość wdrożeń i optymalizacja kosztów.
Po starcie sklepu internetowego i programu Prime przyszedł czas także na rozwój Amazon Web Services.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W Wielkiej Brytanii wrze po tym, jak ujawniono, że amerykański koncern otrzymał umowę na przechowywanie danych dla agencji wywiadowczych MI5 i MI6 oraz GCHQ, służby specjalnej zajmującej się zbieraniem i oceną informacji.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski pogratulował telefonicznie Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA.
Rosja przeprowadziła w nocy kolejny w ostatnich tygodniach zmasowany atak dronów-kamikadze na Kijów. Szczątki zestrzelonych dronów spadły na sześć dzielnic miasta.
Prezydent-elekt USA Donald Trump może zasugerować Ukrainie zamrożenie konfliktu zbrojnego z Rosją bez zwrotu utraconych terytoriów i odmowę przystąpienia do NATO na co najmniej 20 lat - poinformowały źródła „The Wall Street Journal”.
Korea Południowa nie wyklucza rozpoczęcia dostaw broni bezpośrednio Ukrainie - oświadczył południowokoreański prezydent Yoon Suk Yeol.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów.
Miliarder Oleg Deripaska przewiduje spadek cen ropy do 50 dol. za baryłkę w związku z wynikiem wyborów prezydenckich w USA. Dziś ropa od rana tanieje na całym świecie, znacznie potaniał też gaz w Europie.
Nasi politycy lubią rzucić chwytliwe hasło o potrzebie cyfryzacji procesu wyborczego. Październikowe wybory w Gruzji pokazały zagrożenia.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas