Polak zbuduje europejską alternatywę dla Google. Bez reklam i śledzenia

Najpierw zbudował giganta chmurowego, rzucając wyzwanie takim światowym potęgom jak Amazon, Google, Microsoft czy Alibaba, a teraz zamierza namieszać na rynku internetowych wyszukiwarek.

Po cichu Google ogranicza użytkownikom liczbę plików w chmurze. Tajemniczy limit

Koncern bez rozgłosu ustawił nowy limit plików, jakie można przechowywać w chmurze Google Drive. Gdy ktoś próbuje go przekraczać, widzi komunikat o błędzie, a nie wyczerpaniu limitu.

Z chmurą w kierunku Przemysłu 4.0

Wprowadzenie rozwiązań Przemysłu 4.0 umożliwia branży produkcyjnej m.in. zwiększenie wydajności produkcji i elastyczności w reagowaniu na potrzeby klientów. Jedną z najważniejszych technologii wdrażanych podczas transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 jest chmura obliczeniowa (cloud computing).

Bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość działania polskich firm

Wysokie ceny energii i nadchodząca zima mogą stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm. Przedsiębiorcy opracowują plany działania na wypadek przerw w dostępności energii, która jest niezbędna do funkcjonowania infrastruktury IT, a co za tym idzie – samych firm. Naprzeciw ich aktualnym potrzebom wychodzą centra danych z usługą Disaster Recovery as a Service opartą na chmurze obliczeniowej.

Z chmurą w stronę Logistyki 4.0

Od branży logistycznej zależy sprawny przepływ dóbr na całym świecie, dlatego działające w niej przedsiębiorstwa muszą cechować się dynamiką rozwoju oraz wysokim poziomem adaptacji technologii. Dążąc do utrzymania konkurencyjności w erze Logistyki 4.0 mierzą się z wieloma wyzwaniami, które przezwyciężyć pomaga chmura obliczeniowa.

Rosji grozi cyfrowa katastrofa. Kończy się miejsce w chmurze

Rosji wkrótce może grozić powrót do cyfrowej epoki kamienia łupanego – wiele wskazuje na to, że już za dwie miesiące zabraknie w tym kraju miejsca na przechowywanie cyfrowych danych.

Ochrona danych w chmurze publicznej

Prawie trzy czwarte użytkowników Office 365 niepokoi się poziomem prywatności i bezpieczeństwa danych przechowywanych w chmurze. Wraz z jej rosnącą popularnością pojawiają się kolejne zagrożenia.

Podróż w chmurę nabiera wielkiego rozpędu

Cloud computing jest coraz powszechniejszym sposobem korzystania z rozwiązań informatycznych, zarówno w firmach małych, jak i w korporacjach. Powodem jest skalowalność chmury, łatwość wdrożeń i optymalizacja kosztów.

Chmura hybrydowa – nieograniczone możliwości dla firm i instytucji

Ilu dostawców, tyle też definicji chmury hybrydowej. Dlatego firma MAIN, polski dostawca usług chmurowych, postanowiła opisać własny model hybrydy – rzeczywistej i efektywnej. W MAIN chmura hybrydowa to połączenie środowisk IT umożliwiające klientowi swobodne przemieszczanie zasobów. Dopiero takie właśnie rozwiązanie pozwala realizować różnorodne pomysły i potrzeby.

Amazon rozwija w Polsce też chmurę. Wprowadza strefy lokalne

Po starcie sklepu internetowego i programu Prime przyszedł czas także na rozwój Amazon Web Services.

Tajne informacje brytyjskiego wywiadu w chmurze Amazona

W Wielkiej Brytanii wrze po tym, jak ujawniono, że amerykański koncern otrzymał umowę na przechowywanie danych dla agencji wywiadowczych MI5 i MI6 oraz GCHQ, służby specjalnej zajmującej się zbieraniem i oceną informacji.

Google z wielką inwestycją w Polsce. Znów chmura

Amerykański gigant umacnia pozycję Polski na europejskim rynku chmurowym. Po tym, jak uruchomił w Polsce region Google Cloud, teraz rusza z następną inwestycją chmurową w naszym kraju. Tym razem otwiera w Warszawie Centrum Rozwoju Technologii.

Polska firma ma klucz do chmury. Rozpoczyna podbój Ameryki

Spółka Spacelift, która automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, zdobyła od inwestorów blisko 60 mln zł. Pieniądze do startupu popłynęły m.in. od funduszu Insight Partners z USA.

Polski król chmury zawitał na paryski parkiet. Rzuca wyzwanie Google

Rynek wycenił europejskiego lidera cloud computingu na 3,8 mld euro. Niewiele w porównaniu z Google i Microsoftem, ale OVH i tak rzuca wyzwanie gigantom. Octave Klaba stworzył we Francji firmę, która jest największym unijnym operatorem chmury.

Nowa rzeczywistość napędzana chmurą

Obecnie co czwarta firma decyduje się płacić za usługi chmurowe, a jeszcze dwa lata wcześniej było to zaledwie 11 proc.

Europejski hub Gaia-X będzie rozwijał chmurę w Polsce

Po Luksemburgu i Słowenii hub Gaia-X nad Wisłą będzie pracował nad wydajną, konkurencyjną i bezpieczną infrastrukturą danych opartą na chmurze hybrydowej.

Sztuczna inteligencja wydobywa wartość z danych

Zaawansowane rozwiązania analityczne wyposażone w mechanizmy sztucznej inteligencji samodzielnie analizują dane i wyciągają wnioski, które pozwalają podejmować właściwe decyzje biznesowe.