Rewolucyjny Windows 12 już w 2024 roku. Będzie subskrypcja zamiast pudełka?

Prawdopodobnie już w 2024 r. zadebiutuje kolejna wersja popularnego systemu operacyjnego Microsoftu. Ma być oparta na chmurze oraz rozwiązaniach AI. Dystrybutorzy komputerów już zacierają ręce. To może być impuls do wyhamowania spadków sprzedaży.

Jak bez stresu migrować do chmury

Według najnowszego raportu PwC “Chmura w biznesie, liderzy widzą wartość” 86% firm, które nie stawiają na chmurę, planuje przenieść do niej swoją działalność w ciągu najbliższych 2 lat.

Polak zbuduje europejską alternatywę dla Google. Bez reklam i śledzenia

Najpierw zbudował giganta chmurowego, rzucając wyzwanie takim światowym potęgom jak Amazon, Google, Microsoft czy Alibaba, a teraz zamierza namieszać na rynku internetowych wyszukiwarek.

Po cichu Google ogranicza użytkownikom liczbę plików w chmurze. Tajemniczy limit

Koncern bez rozgłosu ustawił nowy limit plików, jakie można przechowywać w chmurze Google Drive. Gdy ktoś próbuje go przekraczać, widzi komunikat o błędzie, a nie wyczerpaniu limitu.

Rosji grozi cyfrowa katastrofa. Kończy się miejsce w chmurze

Rosji wkrótce może grozić powrót do cyfrowej epoki kamienia łupanego – wiele wskazuje na to, że już za dwie miesiące zabraknie w tym kraju miejsca na przechowywanie cyfrowych danych.

Ochrona danych w chmurze publicznej

Prawie trzy czwarte użytkowników Office 365 niepokoi się poziomem prywatności i bezpieczeństwa danych przechowywanych w chmurze. Wraz z jej rosnącą popularnością pojawiają się kolejne zagrożenia.

Podróż w chmurę nabiera wielkiego rozpędu

Cloud computing jest coraz powszechniejszym sposobem korzystania z rozwiązań informatycznych, zarówno w firmach małych, jak i w korporacjach. Powodem jest skalowalność chmury, łatwość wdrożeń i optymalizacja kosztów.

Amazon rozwija w Polsce też chmurę. Wprowadza strefy lokalne

Po starcie sklepu internetowego i programu Prime przyszedł czas także na rozwój Amazon Web Services.

Tajne informacje brytyjskiego wywiadu w chmurze Amazona

W Wielkiej Brytanii wrze po tym, jak ujawniono, że amerykański koncern otrzymał umowę na przechowywanie danych dla agencji wywiadowczych MI5 i MI6 oraz GCHQ, służby specjalnej zajmującej się zbieraniem i oceną informacji.

Google z wielką inwestycją w Polsce. Znów chmura

Amerykański gigant umacnia pozycję Polski na europejskim rynku chmurowym. Po tym, jak uruchomił w Polsce region Google Cloud, teraz rusza z następną inwestycją chmurową w naszym kraju. Tym razem otwiera w Warszawie Centrum Rozwoju Technologii.

Polska firma ma klucz do chmury. Rozpoczyna podbój Ameryki

Spółka Spacelift, która automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, zdobyła od inwestorów blisko 60 mln zł. Pieniądze do startupu popłynęły m.in. od funduszu Insight Partners z USA.

Polski król chmury zawitał na paryski parkiet. Rzuca wyzwanie Google

Rynek wycenił europejskiego lidera cloud computingu na 3,8 mld euro. Niewiele w porównaniu z Google i Microsoftem, ale OVH i tak rzuca wyzwanie gigantom. Octave Klaba stworzył we Francji firmę, która jest największym unijnym operatorem chmury.

Nowa rzeczywistość napędzana chmurą

Obecnie co czwarta firma decyduje się płacić za usługi chmurowe, a jeszcze dwa lata wcześniej było to zaledwie 11 proc.

Europejski hub Gaia-X będzie rozwijał chmurę w Polsce

Po Luksemburgu i Słowenii hub Gaia-X nad Wisłą będzie pracował nad wydajną, konkurencyjną i bezpieczną infrastrukturą danych opartą na chmurze hybrydowej.

Sztuczna inteligencja wydobywa wartość z danych

Zaawansowane rozwiązania analityczne wyposażone w mechanizmy sztucznej inteligencji samodzielnie analizują dane i wyciągają wnioski, które pozwalają podejmować właściwe decyzje biznesowe.