Allegro podało iż przygotowując swoich klientów na jesienne wyprzedaże i świąteczny szczyt zakupowy, okresowo obniża cenę Smarta! na 39 zł (zamiast 49 zł) za roczny pakiet.  Promocja dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, co daje bezpłatną wysyłkę towarów od sprzedawców należących do programu oraz darmowymi zwrotami milionów produktów objętych pakietem.

Roczny pakiet Allegro Smart! w obniżonej cenie jest dostępny od 2 listopada do 23 grudnia 2021 r.

Z danych platformy wynika, że Polacy pierwsze zakupy świąteczne planują już w listopadzie, a wielkie festiwale zakupowe, takie jak Black Week, to często dodatkowa okazja.

- To bardzo kusząca cena, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że standardowy koszt dostawy to, w zależności od metody 9 zł do 15 zł. Jeżeli korzystamy z usług kuriera, roczny pakiet zwróci się już przy trzecim zamówieniu - mówi Michał Owerczuk, Smart! and Loyalty Programs Director.

Czytaj więcej

Amazon niespodziewanie rozpoczął wojnę z Allegro. Chce podbić Polskę

Allegro podaje iż Smart!, w trakcie 3 lat swojego istnienia przyniósł Polakom ponad 2,8 miliarda złotych oszczędności wyłącznie na dostawach.

Ruchu trudno nie wiązać z niedawnym startem programu Prime Amazon w cenie 49 zł rocznie co jest najniższą ofertą spośród wszystkich rynków na których działa koncern. Dodatkowo obok darmowych dostaw obejmuje on dostęp do serwisu streamingowego czy gier .

Na Allegro ofert objętych programem Smart! jest już ponad 160 milionów, a bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy już od 40 zł.