Amazon wprowadza Prime Day do Polski. Zakupowe okazje

Gigant e-handlu po raz pierwszy w lipcu organizuje dla polskich klientów festiwal zakupów doskonale znany w USA i na innych rynkach.

Platformy podbijają rynek handlu online. Jest ważny powód

Tzw. marketplace’y rozpychają się nad Wisłą. Według ekspertów Polska wyrasta na jeden z najbardziej perspektywicznych rynków dla rozwoju tego trendu.

Handlowi giganci ruszają na Allegro. Bronią jest język

eBay w Polsce robi nowe otwarcie, Amazon ruszył zaś z kampanią reklamową. Konkurencja walczy o teren Allegro.

Wysyp sprzedawców online. Zaskakująca nowa potęga

W Polsce sprzedażą internetową zajmuje się już 250 tys. firm, z czego 120 tys. dopisało taki kod w PKD w 2021 r. Najwięcej jest w tej grupie sprzedawców żywności czy ubrań. Nawet bez pandemicznych ograniczeń e-handel idzie jak burza.

Internetowe delikatesy idą w Polskę i na parkiet

Cyfrowy sklep spożywczy, który powstał na pandemicznej fali, szykuje się teraz do ogólnopolskiej ekspansji. Na celowniku Trójmiasto, Wrocław i Katowice.

Allegro rzuca wyzwanie Amazonowi i rusza na podbój Europy

Polska platforma handlowa wychodzi za granicę, umożliwiając kupowanie i sprzedawanie w UE dzięki anglojęzycznej usłudze.

E-targ żywności rośnie w pandemii. Oto liderzy rzemieślniczego jedzenia

Startup z Łomży rozwija platformę z regionalnymi produktami spożywczymi wprost od małych producentów i rolników. Ważnym jej elementem mają być algorytmy prognozujące zakupy. Spółka już planuje wejście na giełdowy parkiet.

Czarny Piątek: mniej promocji i zakupy mogą nie dotrzeć na czas

Popularny Black Friday, czyli Czarny Piątek, to również je poprzedzające i następujące po nim dni pełne rabatów i akcji promocyjnych. W Polsce to święto handlu przyjęło się nad wyraz dobrze, ale dotykają je globalne problemy z łańcuchami dostaw.

Brakuje atrakcyjnych towarów. W desperacji klienci sięgnęli po „grinch boty”

Z powodu pandemii i zerwanych łańcuchów dostaw najbardziej popularne w tym roku prezenty świąteczne będą trudne do kupienia. Sieci handlowe zarówno w Europie i jak i Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ostrzegają klientów przed niedoborami.

Rekordowe zakupy w Dzień Singla. Te produkty zaskoczyły

Podczas chińskiego festiwalu promocji i zakupów, który odbywa się corocznie 11 listopada dwie wiodące platformy e-commerce w Państwie Środka sprzedały towary o łącznej wartości 139 mld dol.

Klarna wchodzi w e-commerce? Potężna akwizycja

Szwedzki fintech, założony przez mającego polskie korzenie Sebastiana Siemiątkowskiego, dokonał piątego przejęcia w tym roku. Klarna kupiła startup Pricerunner.

Kontratak Allegro. Jest odpowiedź na ofertę Prime Amazona

Allegro ogłosiło, iż okresowo obniża cenę Smarta! na 39 zł za roczny pakiet. To o 10 zł rocznie mniej niż oferta konkurencji.

Kto liczy się w polskim e-handlu? Oni walczą z trójką gigantów

Do walki prowadzonej przez Amazona, Allegro czy AliExpress włączają się też polskie firmy, jak platforma Erli, czy nowi gracze z zagranicy, np. Shopee.

Platforma fashion z polskimi korzeniami to już europejski gigant

Syn opozycjonisty z czasów PRL zbudował w Danii potężny modowy biznes online. Teraz podbija polski rynek. Nad Wisłą w swoim centrum IT planuje zatrudnić 300 pracowników.

Dostawy z abonamentem. W Polsce rusza Amazon Prime

Oferta, w ramach której są darmowe i szybkie dostawy oraz dodatkowe promocje, rusza od dzisiaj. Kosztuje 49 zł rocznie. Amazon Prime to jeden z kluczy do sukcesu oferty internetowego giganta.

Litwini nakarmią psy w Polsce. Dietetycznie

Na rodzimy rynek wszedł wileński startup Zenoo – oferujący diety dla psów z dostawą bezpośrednio do klientów. Biznes wsparli polscy inwestorzy.

Polska sieć robo-punktów odbioru e-zakupów podbija Europę

Delipop – pod taką marką uruchomiono właśnie w stolicy Francji pierwszy w pełni automatyczny punkt do odbioru internetowych zamówień Carrefoura. Placówka ma być jednak dostępna dla wielu różnych dostawców produktów spożywczych.

Najnowszy raport. Kto kupuje najwięcej w e-sklepach

77 proc. internautów już robi też online zakupy. Dominują wśród nich kobiety, osoby powyżej 35 roku życia, z wyższym wykształceniem i mieszkańcy największych miast.