Elastyczne smartfony czekają w kolejce. Samsung ma kolejny pomysł

YouTube

Samsung swoim telefonem ze zginanym ekranem Galaxy Fold rozpoczął wyścig producentów w tej  nowej technologi. Praktycznie każda licząca się w tej branży marka ma plany pójścia w ślady Koreańczyków.

Wiele wskazuje jednak na to, że dogonić Samsunga nie będzie łatwo. Koncern, choć mijają dopiero dwa miesiące od premiery jego pierwszego składanego smartfona, już planuje produkcję kolejnego. Podczas konferencji Samsung Developers 2019 przedstawicielka firmy pokazała koncepcję nowego aparatu, który ma tym razem składać się na wzór popularnych niegdyś telefonów z klapką.

CZYTAJ TAKŻE: Składany samsung od piątku w Polsce. Przyszłość to smartfony holograficzne

Prace nad takim urządzeniem już trwają, a Samsung – prezentując jego schemat – chce zachęcić deweloperów do opracowania oprogramowania i rozwiązań interfejsu, które ułatwiłyby korzystanie z takiej komórki. Na razie nie wiele wiadomo o projekcie. Następca Galaxy Fold ma mieć ekran o przekątnej do 8,1 cala i korzystać z nieco tańszych podzespołów.

W efekcie jego cena ma być niższa niż pierwszego Folda, który w naszym kraju debiutował w cenie ok. 9 tys. zł. Mimo to cała partia tych innowacyjnych smartfonów rozeszła się tego samego dnia. Kiedy premiera nowego sprzętu? Nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się o I półroczu 2020 r.

CZYTAJ TAKŻE: Galaxy Fold, składany flagowiec Samsunga bublem?

Wcześniej zapewne pojawią się składane słuchawki konkurencji. W ślady Samsunga idą bowiem już kolejni. Jeszcze w listopadzie światu ma zostać pokazany pierwszy telefon Motoroli, wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Według serwisu LetsGoDigital model Razr ma kosztować ok. 1,5 tys. dol. i do sprzedaży trafi na przełomie roku. Swojego „składaka” klientom już w ciągu paru tygodni zaoferuje Huawei. Chińczycy już kilka miesięcy temu pokazywali Mate X, który zdaniem wielu krytyków robił lepsze wrażenie niż Galaxy Fold. Czy ostatecznie okaże się lepszy niż Samsung? Przekonamy się wkrótce.

A w kolejce ze swoimi zginanymi słuchawkami stoją już Sharp i TCL.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska potrzebuje 200 tys. specjalistów od sztucznej inteligencji

W ciągu pięciu laty, do 2025 r. liczba miejsc pracy dla specjalistów od sztucznej ...

Dzięki aplikacji nie zjesz przeterminowanej żywności

Szwedzka sieć handlowa działająca w republikach nadbałtyckich wprowadziła do użytku aplikację uniemożliwiającą sprzedaż przeterminowanej ...

Polak musi testować, czyli jak kupujemy online

50 mld zł – tyle, według raportu Interaktywnie.com, wydamy na zakupy online w 2019 ...

Polacy ubezpieczają USA

Łódzko-kalifornijski startup specjalizujący się w ubezpieczeniach zakończył właśnie rundę B i zebrał 27 mln ...

Spółka-matka Google zatrudniła w zarządzie noblistkę z chemii

Kalifornijski gigant Alphabet, do którego należy Google, zaprosił właśnie do zarządu Frances Arnold, która ...

Indie wyślą w kosmos robota-kobietę

Indie planują wysłać w kosmos „kobiecego” robota humanoidalnego o nazwie Vyommitra. Bezzałogowa misja może ...