Zapomnij o serwisie. Naprawa smartfona w domu klienta

IPhone w trakcie naprawy
Bloomberg

Apple oferuje usługę naprawy uszkodzonego sprzętu bez wychodzenia z domu. Technik z autoryzowanego serwisu przyjeżdża do domu użytkownika, rozkłada narzędzia i naprawia.

Naprawy oferowane są za pośrednictwem autoryzowanego partnera serwisowego oraz dostawcy usług Apple’a, czyli Go Tech Services. Na ich stronie możemy przeczytać, że usługi naprawcze można zamówić tylko za pośrednictwem strony wsparcia Apple’a. Dodatkowo usługa dostępna jest na razie tylko w sześciu miastach w Stanach Zjednoczonych: w San Francisco, Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Houston oraz Dallas.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące smartfonów Polaków do naprawy

Amerykański portal The Verge podaje jednak, że domowy serwis Apple’a jest mocno ograniczony, bowiem naprawą objęte są tylko iPhone’y. Za jego pośrednictwem nie możemy liczyć na naprawę innych sprzętów tej firmy. Ograniczony jest także zakres serwisu, gdyż firma z Cupertino oferuje na razie naprawę tylko najpowszechniejszych usterek, takich jak wymiana ekranu lub baterii.

Nie znany jest jeszcze dokładny koszt usług takiego serwisu, ale Apple na swojej stronie zaznacza, że oprócz zwykłych kosztów naprawy może zostać również naliczona „opłata za wizytę u klienta”.

CZYTAJ TAKŻE: Większość Polaków uważa, że elektronika i AGD są bardziej awaryjne niż 10 lat temu

Do tej pory amerykański gigant oferował domowy serwis jedynie w ramach pakietu dla przedsiębiorców – AppleCare. Jest on jednak przeznaczony tylko dla dużych organizacji kupujących tysiące sztuk sprzętu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Asseco zabiera głos. Pracuje nad nową usługą bankową

Rzeszowska spółka finiszuje z pracami nad produktem, który umożliwia obsługę głosową bankowości internetowej, a ...

Nissana znudziły auta? Zbudował robota-kaczkę

Japoński koncern opracował prototyp robota-kaczki, który ma pomagać japońskim rolnikom w walce z chwastami ...

Kaspersky Lab kręci filmy o atakach hakerskich

Rosyjska firma rozpoczęła emisję dokumentalnych filmów o najsłynniejszych przestępstwach w cyberprzestrzeni. Seria nosi nazwę ...

Jarosińska-Jedynak: Cyfryzacja może być włączona w inne programy

Polska otrzyma mniej pieniędzy z polityki spójności na lata 2021-2027, ale na innowacyjność i ...

Niemcy idą na wojnę z Facebookiem. Ma „wirtualny monopol”

Berlin chce przełamać dominację koncernu stworzonego przez Marka Zuckerberga. Niemieckiemu urzędowi antymonopolowemu (Bundeskartellamt) nie ...

Na Facebooku i YouTube czają się reklamy – pułapki

Każdego dnia europejscy konsumenci spotykają się z targetowanymi reklamami prezentującymi kuszące oferty w mediach ...