Zapomnij o serwisie. Naprawa smartfona w domu klienta

IPhone w trakcie naprawy
Bloomberg

Apple oferuje usługę naprawy uszkodzonego sprzętu bez wychodzenia z domu. Technik z autoryzowanego serwisu przyjeżdża do domu użytkownika, rozkłada narzędzia i naprawia.

Naprawy oferowane są za pośrednictwem autoryzowanego partnera serwisowego oraz dostawcy usług Apple’a, czyli Go Tech Services. Na ich stronie możemy przeczytać, że usługi naprawcze można zamówić tylko za pośrednictwem strony wsparcia Apple’a. Dodatkowo usługa dostępna jest na razie tylko w sześciu miastach w Stanach Zjednoczonych: w San Francisco, Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Houston oraz Dallas.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące smartfonów Polaków do naprawy

Amerykański portal The Verge podaje jednak, że domowy serwis Apple’a jest mocno ograniczony, bowiem naprawą objęte są tylko iPhone’y. Za jego pośrednictwem nie możemy liczyć na naprawę innych sprzętów tej firmy. Ograniczony jest także zakres serwisu, gdyż firma z Cupertino oferuje na razie naprawę tylko najpowszechniejszych usterek, takich jak wymiana ekranu lub baterii.

Nie znany jest jeszcze dokładny koszt usług takiego serwisu, ale Apple na swojej stronie zaznacza, że oprócz zwykłych kosztów naprawy może zostać również naliczona „opłata za wizytę u klienta”.

CZYTAJ TAKŻE: Większość Polaków uważa, że elektronika i AGD są bardziej awaryjne niż 10 lat temu

Do tej pory amerykański gigant oferował domowy serwis jedynie w ramach pakietu dla przedsiębiorców – AppleCare. Jest on jednak przeznaczony tylko dla dużych organizacji kupujących tysiące sztuk sprzętu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Streaming i chmura zdominują gry wideo. Producenci muszą się łączyć

70 proc. firm sektora gier wideo spodziewa się, że w ciągu pięciu lat rynek ...

Rosja zakazuje zagranicznego oprogramowania

Państwowe koncerny dostały od Kremla trzy lata na wymianę zachodniego oprogramowania na rosyjskie. Kłopot ...

FBI rekrutuje rosyjskich szpiegów przez Facebooka

FBI stworzyło reklamy, wyświetlające się na Facebooku, zaprojektowane specjalnie do rekrutowania rosyjskich szpiegów. Reklamy ...

Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki

Holenderska firma Philips pokazała w Warszawie swój proekologiczny monitor skonstruowany w 85 proc. z ...

Wojna o pasażerów bliska rozstrzygnięcia. Uber się kaja

Sejm chce w środę w zaledwie trzy godziny określić kształt rynku przewozu osób. Amerykańska ...