Hiobowe wieści dla Komputronika

Fotolia.com

Handlowa spółka jest w coraz większych tarapatach. Fiskus żąda od niej prawie 60 mln zł. Pekao wypowiedział jej kredyty, a teraz zrobił to również Santander Bank Polska.

Zarząd Komputronika i spółki zależnej Komputronik Biznes poinformowały o odebraniu skanów dokumentów, sporządzonych na papierze firmowym Santander Banku Polska. Wynika z nich, że bank wypowiada spółce umowę o kredyt rewolwingowy z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia – zadłużenie z tytułu tego kredytu wynosi obecnie 20,8 mln zł. Bank wstrzymał też możliwość korzystania przez spółkę z limitu gwarancyjnego w ramach umowy o limit na gwarancje bankowe – limit ten obecnie został wykorzystany do wysokości 17,1 mln zł. Bank wypowiedział też umowę o tzw. multilinię. Podobnie w przypadku spółki zależnej Komputronik Biznes.

Zarząd giełdowej spółki podkreśla, że do skanów tych wszystkich pism nie zostały załączone żadne pełnomocnictwa potwierdzające umocowanie osób podpisanych do działania w imieniu banku.

CZYTAJ TAKŻE: Urzędnicy uderzają w grupę Komputronik

„Z kolei z treści pism nie wynika w ogóle, aby miały one zostać podpisane przez osoby inne niż ujawnione w rejestrze przedsiębiorców KRS, w szczególności przez pełnomocników. Stąd też pozostaje otwarta kwestia czy osobom podpisanym pod pismami udzielono jakiegokolwiek pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz banku, w tym do czynności, które wynikają z otrzymanych skanów dokumentów”- czytamy w raporcie jaki dziś tuż po rozpoczęciu sesji giełdowej trafił na rynek.

Komputronik kilka dni temu złożył w sądzie wniosek o postępowanie sanacyjne. To efekt m.in. negatywnej decyzji urzędu skarbowego, dotyczącej rozliczenia podatku VAT z roku 2014. Wyliczył on zaległości spółki na niemal 60 mln zł (razem z odsetkami).

Wczoraj Sąd Rejonowy Poznania wydał zgodę na przeprowadzenie sanacji spółek z grupy Komputronika. „Pozytywna decyzja pozwoli Komputronikowi na normalne funkcjonowanie i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach” – podkreślała wczoraj spółka.

Notowania Komputronika rozpoczęły się dziś od wzrostu, ale po tym jak na rynek trafił komunikat dotyczący decyzji Santandera, zaczęła przeważać podaż.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie studia w nowym modelu pracy. I wirus niestraszny

Z wielu krajów napływają wieści o przekładaniu niektórych premier gier. Ta najbardziej oczekiwana, powstająca ...

Niemieccy wydawcy przegrali z Google spór o snippety prasowe

Niemiecki przepis zakazujący wyszukiwarkom wykorzystywania snippetów prasowych bez zezwolenia wydawcy nie może być stosowany, ...

Amazon kończy z zamówieniami z guzików Dash

Dash był jednym z symboli rewolucji zakupowej Amazon, ale firma ku powszechnemu zaskoczeniu z ...

100-latek za konsolą. Przybywa graczy wśród starszych osób

W ciągu ostatnich trzech lat procent osób grających w gry wideo, a mających powyżej ...

Samsung będzie budował inteligentne domy

Koreański koncern Samsung od lat sprzedaje telewizory i lodówki z dostępem do internetu oraz ...

Facebook łączy usługi komunikacyjne Instagrama, WhatsAppa i Messengera

Takie rewolucyjne rozwiązanie ma zapewnić kontrolę nad rozrastającymi się oddziałami firm, gdy „działalność całej ...