Fotolia.com

Handlowa spółka jest w coraz większych tarapatach. Fiskus żąda od niej prawie 60 mln zł. Pekao wypowiedział jej kredyty, a teraz zrobił to również Santander Bank Polska.

Zarząd Komputronika i spółki zależnej Komputronik Biznes poinformowały o odebraniu skanów dokumentów, sporządzonych na papierze firmowym Santander Banku Polska. Wynika z nich, że bank wypowiada spółce umowę o kredyt rewolwingowy z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia – zadłużenie z tytułu tego kredytu wynosi obecnie 20,8 mln zł. Bank wstrzymał też możliwość korzystania przez spółkę z limitu gwarancyjnego w ramach umowy o limit na gwarancje bankowe – limit ten obecnie został wykorzystany do wysokości 17,1 mln zł. Bank wypowiedział też umowę o tzw. multilinię. Podobnie w przypadku spółki zależnej Komputronik Biznes.

Zarząd giełdowej spółki podkreśla, że do skanów tych wszystkich pism nie zostały załączone żadne pełnomocnictwa potwierdzające umocowanie osób podpisanych do działania w imieniu banku.

CZYTAJ TAKŻE: Urzędnicy uderzają w grupę Komputronik

„Z kolei z treści pism nie wynika w ogóle, aby miały one zostać podpisane przez osoby inne niż ujawnione w rejestrze przedsiębiorców KRS, w szczególności przez pełnomocników. Stąd też pozostaje otwarta kwestia czy osobom podpisanym pod pismami udzielono jakiegokolwiek pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz banku, w tym do czynności, które wynikają z otrzymanych skanów dokumentów”- czytamy w raporcie jaki dziś tuż po rozpoczęciu sesji giełdowej trafił na rynek.

Komputronik kilka dni temu złożył w sądzie wniosek o postępowanie sanacyjne. To efekt m.in. negatywnej decyzji urzędu skarbowego, dotyczącej rozliczenia podatku VAT z roku 2014. Wyliczył on zaległości spółki na niemal 60 mln zł (razem z odsetkami).

Wczoraj Sąd Rejonowy Poznania wydał zgodę na przeprowadzenie sanacji spółek z grupy Komputronika. „Pozytywna decyzja pozwoli Komputronikowi na normalne funkcjonowanie i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach” – podkreślała wczoraj spółka.

Notowania Komputronika rozpoczęły się dziś od wzrostu, ale po tym jak na rynek trafił komunikat dotyczący decyzji Santandera, zaczęła przeważać podaż.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robot odmieni polskie zbiórki internetowe

Rynek finansowania społecznościowego robi kolejny milowy krok. Nad Wisłą trwa pierwsza w naszym kraju ...

Właściciele iPhonów i iPadów obejrzą filmy Netfliksa bez łączności z internetem

Filmowy serwis wprowadził nową funkcję Smart Downloads do systemu iOS. Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów ...

Laptopy pod specjalnym nadzorem

Warto czasem „przedmuchać” laptopa sprężonym powietrzem albo oddać do specjalistycznego czyszczenia – mówi Tomasz ...

Polskie domy nie są smart. Co warto zainstalować?

Tylko 3,9 proc. klientów spróbowało podłączyć do internetu sprzęt AGD, termostat czy system bezpieczeństwa. ...

YouTube: Najpopularniejsze klipy muzyczne 2019 roku

Hiszpańskojęzyczni artyści zdominowali listę TOP 10 najpopularniejszych klipów muzycznych na YouTube w 2019 roku. ...

Apple rzuca wyzwanie motoryzacyjnym gigantom

Na rynku technologii tzw. samojezdnych pojazdów robi się gorąco. Walka o prymat w tej ...