Hiobowe wieści dla Komputronika

Fotolia.com

Handlowa spółka jest w coraz większych tarapatach. Fiskus żąda od niej prawie 60 mln zł. Pekao wypowiedział jej kredyty, a teraz zrobił to również Santander Bank Polska.

Zarząd Komputronika i spółki zależnej Komputronik Biznes poinformowały o odebraniu skanów dokumentów, sporządzonych na papierze firmowym Santander Banku Polska. Wynika z nich, że bank wypowiada spółce umowę o kredyt rewolwingowy z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia – zadłużenie z tytułu tego kredytu wynosi obecnie 20,8 mln zł. Bank wstrzymał też możliwość korzystania przez spółkę z limitu gwarancyjnego w ramach umowy o limit na gwarancje bankowe – limit ten obecnie został wykorzystany do wysokości 17,1 mln zł. Bank wypowiedział też umowę o tzw. multilinię. Podobnie w przypadku spółki zależnej Komputronik Biznes.

Zarząd giełdowej spółki podkreśla, że do skanów tych wszystkich pism nie zostały załączone żadne pełnomocnictwa potwierdzające umocowanie osób podpisanych do działania w imieniu banku.

CZYTAJ TAKŻE: Urzędnicy uderzają w grupę Komputronik

„Z kolei z treści pism nie wynika w ogóle, aby miały one zostać podpisane przez osoby inne niż ujawnione w rejestrze przedsiębiorców KRS, w szczególności przez pełnomocników. Stąd też pozostaje otwarta kwestia czy osobom podpisanym pod pismami udzielono jakiegokolwiek pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz banku, w tym do czynności, które wynikają z otrzymanych skanów dokumentów”- czytamy w raporcie jaki dziś tuż po rozpoczęciu sesji giełdowej trafił na rynek.

Komputronik kilka dni temu złożył w sądzie wniosek o postępowanie sanacyjne. To efekt m.in. negatywnej decyzji urzędu skarbowego, dotyczącej rozliczenia podatku VAT z roku 2014. Wyliczył on zaległości spółki na niemal 60 mln zł (razem z odsetkami).

Wczoraj Sąd Rejonowy Poznania wydał zgodę na przeprowadzenie sanacji spółek z grupy Komputronika. „Pozytywna decyzja pozwoli Komputronikowi na normalne funkcjonowanie i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach” – podkreślała wczoraj spółka.

Notowania Komputronika rozpoczęły się dziś od wzrostu, ale po tym jak na rynek trafił komunikat dotyczący decyzji Santandera, zaczęła przeważać podaż.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największa na świecie sieć kin planuje powrót w lipcu

AMC Theatres ma tysiąc kin na świecie. Planuje ponownie otworzyć je w lipcu. Największa ...

Google i Facebook wiedzą, jakie strony dla dorosłych odwiedzasz

Ponad 90 proc. stron z pornografią udziela informacji o swoich użytkownikach osobom trzecim, nawet ...

Polacy coraz chętniej kupują prezenty w internecie. Co wybierają najczęściej?

Zakupy przez internet to wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy – nic więc dziwnego, że ...

Firmy wchodzą do cyfrowej rzeczywistości

Ekrany „smart” w biurach, salach konferencyjnych, czy nowoczesnych punktach informacyjnych to sposób na stworzenie ...

TiKTokowi wyrósł groźny rywal. Też pochodzi z Chin

Pekińska firma Kuaishou przygotowuje wartą 5 mld dol. ofertę publiczną na giełdzie w Hongkongu. ...

Sprzedajesz w internecie? Zainteresuje się tobą fiskus

Osoba handlująca w sieci może łatwo być uznana za przedsiębiorcę. A wtedy zapłaci podatek. ...