Zasilana bateriami maska, wyposażona w specjalne filtry, połączone ze specjalnymi wentylatorami, podobnymi do tych w stacjonarnych oczyszczaczach powietrza, może być hitem sprzedaży. Jak pisze „The Verge” gadżet ma czujniki wykrywające wdech lub wydech i odpowiednio dostosowuje prędkość wentylatorów. PuriCare, bo tak nazywa się maska od LG, zaprezentowana zostanie na targach IFA 2020. Choć LG nie wspomina wyraźnie o pandemii Covid-19 to nie ulega wątpliwości, że maskę opracowano w odpowiedzi właśnie na koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Maska, która tłumaczy. Genialny pomysł Japończyków

PuriCare to urządzenie, które ma zapewnić komfort podczas długotrwałego noszenia maski. Na razie LG nie informuje, czy zabezpiecza ona przed koronawirusem. Firma podała, że ze szczegółami czeka na zakończenie certyfikacji i testów gadżetu.

PuriCare Wearable Air Purifier ma baterię 820 mAh, która zapewnia do ośmiu godzin pracy w trybie niskiego poboru mocy (w trybie wysokiego poboru mocy wystarcza na dwie godziny). Sprzęt ma być dostępny na wybranych rynkach jeszcze w IV kwartale br.