Wiele wskazuje jednak na to, że dogonić Samsunga nie będzie łatwo. Koncern, choć mijają dopiero dwa miesiące od premiery jego pierwszego składanego smartfona, już planuje produkcję kolejnego. Podczas konferencji Samsung Developers 2019 przedstawicielka firmy pokazała koncepcję nowego aparatu, który ma tym razem składać się na wzór popularnych niegdyś telefonów z klapką.

CZYTAJ TAKŻE: Składany samsung od piątku w Polsce. Przyszłość to smartfony holograficzne

Prace nad takim urządzeniem już trwają, a Samsung – prezentując jego schemat – chce zachęcić deweloperów do opracowania oprogramowania i rozwiązań interfejsu, które ułatwiłyby korzystanie z takiej komórki. Na razie nie wiele wiadomo o projekcie. Następca Galaxy Fold ma mieć ekran o przekątnej do 8,1 cala i korzystać z nieco tańszych podzespołów.

""

cyfrowa.rp.pl

W efekcie jego cena ma być niższa niż pierwszego Folda, który w naszym kraju debiutował w cenie ok. 9 tys. zł. Mimo to cała partia tych innowacyjnych smartfonów rozeszła się tego samego dnia. Kiedy premiera nowego sprzętu? Nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się o I półroczu 2020 r.

CZYTAJ TAKŻE: Galaxy Fold, składany flagowiec Samsunga bublem?

Wcześniej zapewne pojawią się składane słuchawki konkurencji. W ślady Samsunga idą bowiem już kolejni. Jeszcze w listopadzie światu ma zostać pokazany pierwszy telefon Motoroli, wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Według serwisu LetsGoDigital model Razr ma kosztować ok. 1,5 tys. dol. i do sprzedaży trafi na przełomie roku. Swojego „składaka” klientom już w ciągu paru tygodni zaoferuje Huawei. Chińczycy już kilka miesięcy temu pokazywali Mate X, który zdaniem wielu krytyków robił lepsze wrażenie niż Galaxy Fold. Czy ostatecznie okaże się lepszy niż Samsung? Przekonamy się wkrótce.

A w kolejce ze swoimi zginanymi słuchawkami stoją już Sharp i TCL.