Ubieralne gadżety

Odzież też może być świetnym gadżetem. Ogrzewa, chroni, pomaga, bawi, informuje.

Publikacja: 24.09.2018 18:40

Ubieralne gadżety

Foto: cyfrowa.rp.pl

1  POP-I backpack

Plecak z wyświetlaczem

Plecak powstał z myślą o milenialsach. Dzięki wbudowanemu ciekłokrystalicznemu ekranowi, znanemu choćby z czytników e-booków, pozwala na wyświetlanie na tyle plecaka treści z telefonu komórkowego – nie tylko zdjęć, ale też postów ze Snapchata czy Instagrama. Model z 4,7-calowym wyświetlaczem kosztuje 99 dol., są dostępne też większe. To pierwszy produkt firmy POP-I, która zapowiada kolejne innowacyjne produkty z wykorzystaniem elektroniki. Produkt trafił na rynek wiosną 2017 r.

2 Geox XLED

Buty dla dzieci

Dziecięca linia z wbudowanym w podeszwę wyświetlaczem. Można na nim wyświetlać krótkie teksty, jak i specjalne efekty, np. migających diod. Buty komunikują się z telefonem z zainstalowaną aplikacją bezprzewodowo, ładowanie baterii w butach odbywa się przez kabel USB. Mają wbudowany moduł kontroli rodzicielskiej.

3 Polar Team Pro Shirt

Koszulka dla sportowców

Odzież sportowa zintegrowana z platformą internetową. Materiał dzięki specjalnym czujnikom zbiera dane o pracy serca, jest znacznie dokładniejszy niż opaska na ręku, a wygodniejszy od opaski na klatce piersiowej. Bezpośrednie połączenie z iPadem pozwala na łatwe i szybkie odczytywanie danych, bez konieczności korzystania z dodatkowych stacji i anten. Ma też czujnik śledzenia ruchu GPS na tylnym kołnierzu, który służy do pomiaru wskaźników, takich jak prędkość, odległość i przyspieszenie zawodnika.

4 Apple Watch Seria 3

smartwatch

Cyfrowy zegarek, zintegrowany ze smartfonem. Poza możliwością odbierania wiadomości i połączeń głosowych ma też wiele funkcji przydatnych zwłaszcza dla osób uprawiających regularnie sport. Poza pomiarami odległości także parametry życiowe, licznik kalorii. Do tego dodatkowa funkcja pozwalająca stworzyć kompleksowy plan różnego typu aktywności fizycznych w ciągu dnia. Sprawdza też, czy np. użytkownik w ciągu dnia nie spędza za dużo czasu siedząc, o czym go informuje.

5 Aexos, koszulka Halo

ubranie ochronne

Koszulka została wykonana ze specjalnego polimeru, który reaguje na tempo, w jakim porusza się osoba ją nosząca. To wciąż projekt, założyciele zbierają fundusze na szerokie wdrożenie do produkcji. Koszulka w założeniu ma pomóc minimalizować ryzyko uszkodzenia kręgosłupa, także na odcinku szyjnym. Pierwsze dostawy mają być możliwe już jesienią 2018 r.

Gadżety
Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gadżety
Apple szykuje rewolucyjną zmianę. Nadciąga składany iPhone
Gadżety
Sprzedaż pecetów wystrzeli. A ceny? Pojawił się potężny bodziec
Gadżety
Oto nowinki technologiczne, które mają podbić świat. Rusza CES 2024
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gadżety
Zmieniają się przyciski w klawiaturach. „Przełomowy moment w historii Windows"