Choć prace nad zaangażowanie Facebooka w urządzenia wearables (tzw. ubieralne) trzymane są w ścisłej tajemnicy, to serwis The Information dotarł do kilku ciekawych szczegółów. Wiadomo, że smartwatch od Zuckerberga, który na rynek miałby zostać wypuszczony już w przyszłym roku, bazować ma systemie operacyjnym Android.

CZYTAJ TAKŻE: Przełom dla cukrzyków. Smartwatche skończą z nakłuwaniem palca

Jego wyróżnikiem na tle szerokiej konkurencji miałyby być funkcje społecznościowe – pojawiłyby się zatem opcje komunikacji ze znajomymi, aplikacje do wymiany wiadomości, ale również oprogramowanie fitness. Jeśli ten pierwszy smartwatch od Facebooka zda egzamin, koncern będzie chciał stworzyć całkowicie własny system operacyjny dla tego typu urządzeń, który z pewnością byłby mocno zintegrowany z serwisami społecznościowymi i komunikatorami giganta.

Jak wskazuje serwis The Verge, wejście w świat hardware’u, to dla firmy Zuckerberga nie jest zupełnie pionierski ruch. Ta w grupie ma choćby Oculusa (producent gogli AR i VR), czy projekt Portal (inteligentny głośnik z ekranem i kamerą).