Ładny, inteligentny i dyskretny. Taki jest dziś telewizor

Najnowsze technologie i stylowy design sprawiają, że duże telewizory w naturalny sposób wtapiają się w nasze mieszkania. Nie tylko nie zakłócają naszego indywidualnego stylu w salonie, ale i potrafią go dyskretnie podkreślić.

Publikacja: 09.09.2020 14:36

Ładny, inteligentny i dyskretny. Taki jest dziś telewizor

Foto: Samsung

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania pozwoliły na przewrót w wielu dziedzinach naszego życia. Przykład? Obok tradycyjnych samochodów, mamy do dyspozycji modele hybrydowe i elektryczne. A wszystkie są wprost naszpikowane systemami zwiększającymi bezpieczeństwo i ułatwiającymi nam kierowanie. A przede wszystkim sprawiającymi, że dotychczasowe doświadczenie z jazdy autem zostało przeniesione na zupełnie nowy poziom.

To samo stało się w naszych salonach. Miejsce telewizorów kineskopowych, które przy większych przekątnych były wielkości sporej szafki, zajęły dyskretne urządzenia. Pełnymi garściami korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, choćby ze sztucznej inteligencji. Jednocześnie są wysoce wyspecjalizowane w dostosowywaniu się do wnętrz naszych mieszkań.

W ten sposób producenci odpowiadają na oczekiwania klientów. A wśród trendów na najbliższe lata czołowe miejsce zajmuje możliwość personalizacji nie tylko wszystkich ustawień telewizora, ale także tego, jak wygląda na ścianie.

Tryb Ambient – ambitny ekran w salonie

Osoby, które rozważały wybór telewizora z naprawdę dużym ekranem, dotychczas często miały dylemat. Nawet najlepiej oddający szczegóły i przyjazny w obsłudze telewizor po wyłączeniu stawał się bowiem mało estetyczną czarną plamą na ścianie.

Ale inżynierowie Samsunga i na to znaleźli innowacyjny sposób. Tym samym Samsung zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu nasze, nawet największe, czarne lustro pięknie wkomponuje się w domową przestrzeń. I wcale nie będzie czarne.

""

Samsung

cyfrowa.rp.pl

Umożliwia to Tryb Ambient, który jest wyróżnikiem linii telewizorów QLED 4K i QLED 8K. Sprawia on, że telewizor dopasuje się do wnętrza. Kiedy akurat nie oglądamy filmów, możemy na ekranie wyświetlić np. wzór tapety czy kolor ściany lub ulubione zdjęcia czy specjalnie przygotowane animacje.

Zdecyduj, co ma zrobić telewizor

Tak – jeśli zechcemy, telewizor nauczy się, co jest dookoła i niczym kameleon wkomponuje w otoczenie. Wystarczy zrobić zdjęcie ściany i dopasować je w aplikacji SmartThings dla pożądanego efektu końcowego. Z pomocą przyjdzie interfejs aplikacji, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces.

Tryb Ambient pozwala także na wyświetlanie kolorowych efektów świetlnych, obrazów czy grafik. Mogą one dyskretnie towarzyszyć nam w tle, albo przeciwnie, dzięki ciekawemu designowi, przyciągać uwagę, intrygować i inspirować.

Jednocześnie Tryb Ambient to również świetny pomysł na spotkanie z przyjaciółmi, wspólne oglądanie zdjęć z i przywołanie wspomnień z wakacji. A już wymarzony na wyjątkowe okazje, takie jak urodziny czy imieniny. Tryb ten umożliwia bowiem eksponowanie własnych galerii fotograficznych. Zdjęcia można wyświetlać pojedynczo lub tworzyć z nich efektowne kolaże.

Wreszcie dzięki Trybowi Ambient telewizor z powodzeniem przeobrazimy w nośnik informacji, na którym zobaczymy newsy czy prognozę pogody.

Dyskretny urok Trybu Ambient uzupełniają także inne rozwiązania zastosowane w telewizorach Samsung. Holistyczne podejście do estetyki przejawia się także w braku ramek i rozwiązaniach takich, jak Jeden Prawie Niewidoczny Przewód (One Invisible Connection) czy System Maskowania Kabli. To unikatowe cechy telewizorów Samsung, które pozwolą zapanować nad przestrzenią wokół ekranu.

W telewizorach QLED 8K Q950T, a także Q95T za pomocą Połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem, dostarczane są zarówno prąd, jak i dane AV. Dzięki temu znika wizja nieestetycznej, zakurzonej plątaniny kabli wokół ekranu. W standardzie kabel ma 5 metrów długości, ale jest też możliwość dokupienia przewodu o długości 15 m, co może być ułatwieniem, kiedy np. chcemy umieścić telewizor w większej przestrzeni.

Świetny design telewizorów Samsung uzupełnia pilot, który imponuje prostotą i funkcjonalnością.

8K w zasięgu ręki

Szerokie możliwości, jakie dają technologie użyte w najnowszych telewizorach Samsung sprawiają, że mogą się one płynnie dostosować do naszego nastroju. A przecież to tylko dodatek do podstawowej funkcji telewizora i ultranowoczesnych rozwiązań w zakresie jakości obrazu i dźwięku, ale też innych rozwiązań.

Dziś telewizory o rozdzielczości 4K stają się standardem. Ma je w swojej ofercie Samsung. Ale firma poszła już o krok do przodu i proponuje aż dwie linie telewizorów 8K. A lada chwila na rynek wejdzie kolejna.

Myliłby się jednak ten, kto by pomyślał, że telewizory 8K wyróżniają się tylko jakością obrazu i dźwięku. Mają one także wiele zawansowanych funkcji, takich jak Ultra Szeroki Kąt Widzenia, Filtr Antyrefleksyjny czy Automatyczny Tryb Gry przygotowany już także dla najnowszych konsol, których spodziewamy się jeszcze w tym roku.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania pozwoliły na przewrót w wielu dziedzinach naszego życia. Przykład? Obok tradycyjnych samochodów, mamy do dyspozycji modele hybrydowe i elektryczne. A wszystkie są wprost naszpikowane systemami zwiększającymi bezpieczeństwo i ułatwiającymi nam kierowanie. A przede wszystkim sprawiającymi, że dotychczasowe doświadczenie z jazdy autem zostało przeniesione na zupełnie nowy poziom.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
iPhone sterowany oczami. Apple zaskoczył licznymi innowacjami
Gadżety
Nowy smartfon Google w sprzedaży w Polsce. Koncern postawił na sztuczną inteligencję
Gadżety
Jest nowy lider. Co kupują Polacy w sklepach z elektroniką użytkową
Gadżety
Użytkownicy iPhone'ów alarmują. Apple usiłuje naprawić irytujący błąd
Gadżety
Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?