Technospecjały

Każdy dzień przynosi premiery nowych urządzeń. Wybieramy najciekawsze.

Publikacja: 02.10.2018 11:18

Technospecjały

Foto: cyfrowa.rp.pl

1 Koniec z drganiami obrazu

Go Pro – Hero7 Black

W San Mateo w Kalifornii odbyła się premiera najnowszej kamerki GoPro z serii Hero7. Wersja Black (wyceniony na 1899 zł) wyznacza nowe standardy w zakresie stabilizacji obrazu. Dzięki funkcji HyperSmooth wewnętrzna stabilizacja obrazu pozwala uzyskać podobny efekt przy kręceniu wideo, jak podczas nagrywania z gimbalem. Dotąd na rynku nie było tak zaawansowanej technologii. Nowa funkcja pozwala uzyskać profesjonalny obraz bez dodatkowego akcesorium. Z HyperSmooth można korzystać pod wodą, jak i np. podczas jazdy motorem, przy dużych wstrząsach i w wietrznych warunkach. Funkcja TimeWarp umożliwia tworzenie przyspieszonych i stabilnych filmów poklatkowych. Urządzenie pozwala na transmisję na żywo online np. na takich serwisach, jak Facebook, Twitch i YouTube.

2 Cyfrowe oko na dom

Somfy One

Francuski producent inteligentnej elektroniki budynkowej docenił polski rynek i uruchomił internetowy sklep. Przebojem w nim ma szansę stać się najnowszy produkt – Somfy One. To kamera Full HD z funkcją Night Vision (pozwala z poziomu smartfona na bieżąco śledzić sytuację w domu) i alarm w jednym (informuje przez aplikację o próbie włamania, a wbudowana syrena 90 dB skutecznie spłoszy intruzów). Po wykryciu ruchu kamera robi zdjęcie i nagrywa 10-sek. film ze zdarzenia. Sprzęt kosztuje ok. 1 tys. zł.

3 Odręczne notatki w komputerze

Yoga Book, Lenovo

Lenovo stworzyło sprzęt, które spełnia większość oczekiwań użytkowników – łączy tablet z komputerem i multimedialnym urządzeniem. Obrotowy (360°) 10,8-calowy ekran i funkcja przenoszenia notatek z papierowych kartek do komputera to tylko część atutów tego genialnego sprzętu (cena ok 2,4 tys. zł).

1 Koniec z drganiami obrazu

Go Pro – Hero7 Black

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
Jak Quality of Service może zoptymalizować sieć domową
Gadżety
Giganci powalczą o nasze palce. Inteligentne pierścienie mają być hitem
Gadżety
To kulinarna rewolucja. Przyprawy może zastąpić niezwykłe urządzenie
Gadżety
Polska policja wchodzi do Xiaomi. Przeszukania u chińskiego producenta
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Gadżety
Nastolatki odcięte od smartfonów? Tak radykalnego pomysłu jeszcze nie było
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży