Jak podaje serwis Gigadgets, gigant otrzymał właśnie patent na składane ekrany. Według doniesień wkrótce światło ujrzeć może zatem składany iPad.

W 2001 r. zaprezentowany został pierwszy iPod, w 2007 r. – iPhone, trzy lata później – iPad, zaś w 2015 r. – Apple Watch. Od ośmiu lat koncern nie wdrożył żadnej nowej kategorii produktów i nawet wśród fanów marki coraz głośniej mówi się o spadku kreatywności firmy. Składane ekrany mogą zamknąć usta malkontentom. Według ustaleń Gigadgets pierwsze iPady tego typu mają trafić na rynek w I kwartale 2024 r. Byłoby to pierwsze urządzenie w portfolio Apple’a z elastycznym wyświetlaczem. Podobne rozwiązania w ofercie mają już chińskie brandy, jak Huawei, Lenovo czy Xiaomi, a także koreański Samsung (np. smartfon Galaxy Z Fold4).

Czytaj więcej

Rzeź na rynku smartfonów. Te marki tracą najmocniej

Jak ujawniono, zgłoszenie patentowe Apple’a pochodzi z kwietnia 2021 r. Można zatem uznać, że prace nad tym projektem są już zaawansowane. Ming-Chi Kuo, analityk TF International Securities, napisał na Twitterze, że jeszcze w 2023 r. sprzedaż tabletów Apple’a czeka spadek na poziomie 10–15 proc. Ale już w kolejnym roku tę kategorię czeka odbicie. – Jestem pozytywnie nastawiony do składanego iPada i oczekuję, że ten nowy model zwiększy dostawy – przekonuje Ming-Chi Kuo. I zaznacza, że składany iPad Mini pojawi się w 2025 r.