Skype idzie na grupowy rekord

:Skype od 2011 roku należy do Microsoftu.
shutterstock

Popularny komunikator internetowy poinformował, że w jego rozmowach grupowych, audio i wideo, będzie mogło uczestniczyć w tym samym czasie aż 50 osób.

Skype ostro rusza do rywalizacji z depczącą mu coraz silniej po piętach konkurencją. Należący do Microsoftu komunikator internetowy ogłosił w piątek, że zamierza podwoić liczbę użytkowników, którzy mogą uczestniczyć w rozmowach grupowych, zarówno głosowych, jak i wideo. Dotychczas z tej opcji mogło korzystać naraz 25 osób, a teraz ta liczba wzrośnie do 50.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy biznes twórców Skype`a. Roboty dostarczą zakupy lub posiłek

Jak będzie to wyglądało w praktyce? W przypadku multipanelowego chatu z tak dużą liczbą osób wszyscy rozmówcy będą widoczni w bąbelkach na górze ekranu, a użytkownik będzie mógł sam wybrać, na czyich odpowiedziach chce się najbardziej skupić.

Skype wyprzedzi tym samym znacząco swoich rywali, takich jak WhatsApp, Google Hangouts, Instagram czy Group FaceTime, ponieważ żaden z nich jeszcze nie oferuje połączeń internetowych dla tak dużej liczby osób. FaceTime Apple’a wprowadził ostatnio połączenia grupowe dla 32 osób w systemie iOS 12.1. Jak dotąd tylko Messenger Facebooka pozwalał prowadzić chat do 50 osób, jednak jeśli do wideorozmowy dołączy ponad 6 użytkowników, na ekranie widać tylko osobę mówiącą w danej chwili.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook łączy usługi komunikacyjne Instagrama, WhatsAppa i Messengera

Skype będzie mógł tym samym konkurować z takimi wyspecjalizowanymi komercyjnymi firmami działającymi w chmurze, jak Zoom, który umożliwia prowadzenie grupowych rozmów głosowych z nawet 1000 użytkownikami. Skype zapowiedział, że nie mierzy aż tak wysoko, ale zamierza uplasować się gdzieś pomiędzy tego typu aplikacjami, z których chętnie korzystają firmy, a popularnymi komunikatorami służącymi głównie do połączeń prywatnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wodzisław Kiciński: Ogniem i blockchainem

Zainteresowanie banków centralnych blockchainem wpisuje się w trend odchodzenia od płatności gotówkowych. Ich koszty ...

Polski sterylizator wydłuży życie maseczek. Potężne oszczędności

Pol-Eko Aparatura, rodzimy producent laboratoryjnego sprzętu, opracował urządzenie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie masek ...

Koncerny z USA zabraniają policji używania ich technologii

Microsoft i Amazon zrezygnowały z przekazywania amerykańskiej policji swoich narzędzi do rozpoznawania twarzy w ...

Amerykańska firma powalczy o inżynierów i programistów w Warszawie

Equinix, amerykańska firma oferująca usługi centrów przetwarzania danych zamierza otworzyć w Warszawie centrum badań ...

Zemsta Xi Jinpinga? To on zatrzymał największe IPO na świecie

Oferta publiczna Ant Group, która miała przynieść 37 mld dolarów, została zatrzymana w wyniku ...