Facebook ogłosi zwycięzcę wyborów w USA

Demonstranci wspierający Donalda Trumpa.
Bloomberg

Facebook oraz Instagram planują wysłać użytkownikom specjalne powiadomienia, w którym zostanie zawarty przewidywany wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Na razie ciągle liczone są głosy i walka o stanowisko pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem nie jest rozstrzygnięta. Wiele osób, nie tylko w USA, jest zainteresowanych ostatecznym wynikiem.

Wysłanie powiadomień to jeden z elementów walki z dezinformacjami, które szerzą się w mediach społecznościowych od miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE: Markery Sharpie sposobem na Trumpa? Teorie spiskowe w sieci

Facebook chce ogłosić wstępne wyniki wyborów prezydenckich w USA za pomocą specjalnego powiadomienia, które zostanie wyświetlane na górze aplikacji – informuje portal The Verge. Podobne powiadomienie zostanie wygenerowanie na Instagramie. Firma zamierza polegać na sondażach i informacjach największych mediów w USA: agencji Reutera a także telewizji ABC News, CBS News, Fox News, NBC News, CNN oraz agencji The Associated Press.

Facebook od miesięcy walczy z fałszywymi informacjami na temat wyborów w USA – od blokowania fakenewsów i stron promujących teorie spiskowe po notyfikowaniu nieprawdziwych informacji publikowanych przez polityków oraz działaczy. W taki sposób został m.in. oznaczony post Donalda Trumpa, który nie czekając na koniec liczenia głosów ogłosił się sam zwycięzca i zaapelował by „przestać liczyć głosy”.

CZYTAJ TAKŻE: Dolina Krzemowa murem za Bidenem. Ale są wyjątki

Portal stworzył nawet specjalną stronę wyborczą na której umieszcza wszystkie sprawdzone informacje na temat głosowania oraz liczenia głosów. Link do strony pojawia się przy wszystkich informacjach na temat wyborów prezydenckich w USA. Teraz na szczycie strony pojawia się komunikat „Nie ma jeszcze prognozowanego zwycięzcy”. Kiedy liczenie głosów dobiegnie końca Facebook natychmiast umieści tam imię i nazwisko zwycięzcy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szef AliExpress: Dzięki blogerom będziemy Polakom kojarzyć się z modą

Polska to dla nas pewnego rodzaju brama do innych rynków europejskich, widzimy tu wielki ...

„Kapitan Marvel” szturmuje kina. Świetny wynik mimo fali hejtu

„Kapitan Marvel” zaliczył kolejny doskonały weekend po swojej rekordowej premierze. Świetne wyniki osiągnął mimo ...

Rządy mają dość. Coraz brutalniejsza kontrola internetu

Władze wielu krajów usiłują okiełznać sieć i blokować zagraniczne treści, próbują tworzyć nawet własny ...

Jadwiga Emilewicz: Polski eksport cyfrowy jest zbyt mały

Polska może dużo zyskać na rozwijaniu cyfrowego eksportu. Mamy się czym chwalić  – mówi ...

Chmura ciąży finansom Google’a. Potężna strata

Usługi chmurowe amerykańskiego giganta to biznes, który – choć notuje rosnące przychody – jest ...

Firma z branży e-sportu sięga po kultowe magazyny dla graczy

Agencja gamingowa Fantasyexpo, specjalizująca się m.in. w organizowaniu i transmisji imprez e-sportowych, została właśnie ...