Reklama

Rewolucja we flagowym produkcie Microsoftu

Koncern poinformował, że Calibri nie będzie już domyślną czcionką dla Office’a i innych produktów koncernu. Ostatnia taka poważna zmiana miała miejsce w 2007 r., kiedy domyślny Times New Roman został zastąpiony właśnie przez Calibri.

Publikacja: 01.05.2021 20:10

Rewolucja we flagowym produkcie Microsoftu

Foto: Microsoft

Jaką trzcinką będziemy pisali w Wordzie? Jeszcze nie wiadomo. Microsoft poprosił natomiast użytkowników o pomoc w wybraniu nowego domyślnego fontu, który odświeży i unowocześni wygląd dokumentów pisanych w Wordzie i innych produktach Microsoft – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny atak hakerski na Microsoft. Koncern: To Chińczycy

”Calibri był domyślnym fontem dla wszystkich produktów Microsoftu od 2007 roku, kiedy zastąpił Times New Roman w Microsoft Office. Służył nam dobrze, ale wierzymy, że czas ewoluować. Zleciliśmy stworzenie pięciu nowych oryginalnych, niestandardowych fontów, aby ostatecznie zastąpić Calibri jako font domyślny. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając dziś Wam te całkiem nowe czcionki i z chęcią przyjmiemy Wasz wkład w wybór nowej domyślnej czcionki” – czytamy na stronie Microsoft.

The Microsoft Design Team wybrał pięć czcionek, prosząc użytkowników o opinię, która chcieli by widzieć jako domyślną i używać na co dzień.

Reklama
Reklama

Twórcy Office’a wybrali czcionki o nazwach Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview.

Wszystkie one, bez względu na wyniki, będą dostępne w menu czcionek — razem z Calibri i innymi ulubionymi fontami w aplikacjach Office w Microsoft 365 i nie tylko.

CZYTAJ TAKŻE: Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem

Microsoft prosi użytkowników o wyrażanie swoich opinii w mediach społecznościowych, najlepiej adresując oficjalny profil firmy, nie precyzuje przy tym, jak dokładnie informacje od użytkowników mają wpłynąć na końcową decyzję o wyborze konkretnej czcionki.

Globalne Interesy
Brin i Page gonią Muska. Założyciele Google korzystają z rekordowej wyceny koncernu
Globalne Interesy
Australia zakazała social mediów dla nastolatków. Widać już skutki
Globalne Interesy
„Potrzebujemy więcej krajów jak Polska". Elon Musk komentuje weto prezydenta
Globalne Interesy
Twórcy Microsoftu, Amazona i OpenAI zainwestowali na Grenlandii. Ruszył wyścig po złoża
Globalne Interesy
Spór o Grenlandię może skończyć się sankcjami. Na celowniku Google, Meta i Microsoft
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama