To pierwszy taki obiekt w Europie. Urządzenia z polskiej fabryki mają trafiać do klientów z branży motoryzacyjnej w całym regionie.

Garmin Wroclaw – tak nazywa się spółka kierująca właśnie otwartą fabryką, z której zaawansowane rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) trafią do europejskich odbiorców – wybudowała zakład o powierzchni blisko 30 tys. m kw.

Obiekt zlokalizowany jest w Sergo Logistics Park Wrocław, w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8. – Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie – mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

CZYTAJ TAKŻE: Rewolucja w nawigacji. Pomogą zwykłe światła

W tym roku rozpocznie się prototypowa produkcja, a następnie z linii produkcyjnej zjadą pierwsze produkty konsumenckie. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są rok później – w 2022 r. Aktualnie zakład przygotowuje się do jak najszybszego uruchomienia procesu produkcji, prowadząc rekrutację inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.