Reklama

Apple zwalcza ustawę broniącą Ujgurów w Chinach

Koncern Apple chce złagodzenia projektu amerykańskiej ustawy piętnującej firmy wykorzystujące pracę przymusową ujgurskich więźniów w Chinach – donosi „Washington Post”.

Publikacja: 23.11.2020 15:09

Apple zwalcza ustawę broniącą Ujgurów w Chinach

Foto: Bloomberg

Ustawa o Przeciwdziałaniu Pracy przymusowej Ujgurów zakłada, że amerykańskie spółki będą musiały wykazać, że nie korzystają z pracy przymusowej więźniów w chińskim regionie w Xinjiang.

Według organizacji praw człowieka rząd ChRL przetrzymuje w tamtejszych obozach pracy nawet 3 mln więźniów będących Ujgurami, czyli lokalną ludnością muzułmańską (władze Chin twierdzą, że te obozy służą „szkoleniu zawodowemu” przedstawicieli mniejszości). Wykorzystuje ich jako tanią siłę roboczą i daje nawet różne zachęty prywatnym spółkom, by ich wynajmowały do pracy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Globalne Interesy
Ekstrawagancki król danych znów na szczycie. Ze swojej wyspy rzuca wyzwanie Muskowi
Globalne Interesy
Cios w OpenAI i Teslę. Gigant e-handlu pokazał „przełomową” AI i humanoida
Globalne Interesy
Firmy coraz częściej odwracają się od AI. W cenie znów człowiek, ale może być za późno
Globalne Interesy
Zaskakujący bojkot Spotify. Artyści usuwają muzykę
Globalne Interesy
Kwaśne jabłko po premierze. Apple straciło ponad 100 mld dol. przez nowego iPhone'a
Reklama
Reklama