Jak donosi serwis 9to5Mac, chodzi o Ksenię Sobczak, która jest twarzą Samsunga w Rosji. Sobczak to rosyjska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, celebrytka, nazywana „rosyjską Paris Hilton”. Jest córką znanego rosyjskiego polityka Anatolija Sobczaka, byłego mera Sankt Petersburga. Jest powszechnie uważana za chrześnicę Putina, choć w tegorocznych wyborach wystartowała przeciwko niemu w wyborach prezydenckich.

Umowa z Samsungiem zobowiązuje ją do korzystania z telefonu Samsunga, ale niestety dała się przyłapać na korzystaniu z aparatu wyprodukowanego przez Apple. Celebrytka miała to robić podczas prowadzenia telewizyjnego wywiadu w studiu. I choć starała się ukryć telefon pod kartką z notatkami – pilni widzowie zauważyli, że używa iPhone X.

Serwis AppleInsider spekuluje, że kwota 1,6 miliona dolarów, której Samsung żąda od Sobczak może znacznie przewyższać wynagrodzenie, na które opiewała jej umowa z koreańskim producentem.

Serwis 9to5Mac przypomina, że to nie pierwsza tego rodzaju wpadka celebryty. W 2014 roku wokalista Maroon 5, Adam Levine, promował uruchomienie usługi Milk Music Samsunga, a zaledwie tydzień później został przyłapany na promowaniu swojego występu w TV przy pomocy iPhone’a.

Tenisista David Ferrer w 2013 r. wysłał tweet promujący Samsunga Galaxy S4, ale wiadomość została automatycznie oznaczona w serwisie jako „wysłana za pośrednictwem aplikacji Twitter dla iPhone’a”. Podobną wpadkę zaliczył w 2015 r. zespół prasowy BlackBerry. Tweet promujący BlackBerry Classic również wysłano z aparatu wyprodukowanego przez Apple.