Jak podaje Reuters, przychody Huawei w 2021 r. wyniosą ok. 99,5 mld dol. Prezes firmy Guo Ping w noworocznym liście do pracowników napisał, że mimo wszystko jest zadowolony z wyników. - Nieprzewidywalne środowisko biznesowe, upolitycznienie technologii i rosnący ruch „deglobalistyczny” stanowią poważne wyzwania - podkreśla.

Jednocześnie wskazuje, że koncern czekają kolejne wyzwania. - Musimy trzymać się naszej strategii i reagować na zewnętrzne działania, które są poza naszą kontrolą - tłumaczy Guo.

Czytaj więcej

Huawei traci kolejną nogę biznesową. Gigant broni się przed sankcjami

Firma nie ukrywa, że ciążą jej sankcje Waszyngtonu oraz spadek konsumpcji wywołany pandemią.

Przypomnijmy, że w 2019 r. administracja prezydenta Donalda Trumpa nałożyła na Huawei zakaz handlu, powołując się na bezpieczeństwo narodowe. W konsekwencji chiński producent został pozbawiony dostępu do systemu operacyjnego Android od Google, a także sklepu z aplikacjami Google Play. W swoich smartfonach koncern nie mógł używać również innych kluczowych technologii pochodzenia amerykańskiego. Choć Huawei przeżywa trudne chwile nie zamierza składać broni i zapowiada, iż nadal chce koncentrować się na infrastrukturze, technologii ICT (teleinformatycznej) oraz urządzeniach „smart”.