Aplikacja nazywana często Uberem dla psów pozwala na znalezienie właścicielowi kogoś, kto zabierze pupila na spacer. Za opłatą. Wag Labs Inc, twórca aplikacji wejdzie na giełdę, łącząc się z firmą in blanco w ramach transakcji o wartości 350 mln dolarów.

Fuzja z CHW Acquisition Corp ma zapewnić połączonej spółce wpływy gotówkowe brutto w wysokości prawie 175 mln dolarów, która będą w większości własnością akcjonariuszy Wag.

Założona w 2015 r. firma Wag oferuje platformę technologiczną, która zapewnia usługi wyprowadzania psów, opieki nad zwierzętami, opieki weterynaryjnej i szkoleń w 50 stanach USA. Działa na podobnej zasadzie jak Uber – łączy właścicieli psów z odpowiednimi specjalistami. Startup zyskał poparcie celebrytów, w tym piosenkarki Mariah Carey i aktorki Olivii Munn, która jest również inwestorem. W zeszłym roku platforma zaczęła akceptować płatności kryptowalutą Dogecoin za pośrednictwem BitPay - informuje Reuters.

Czytaj więcej

Litwini nakarmią psy w Polsce. Dietetycznie

O aplikacji zrobiło się głośno w 2018 roku, kiedy to należący do SoftBank Vision Fund zainwestował w jej twórcę 300 mln dolarów. O roku firma odkupiła 50 proc. swoich udziałów od funduszu i dokonała restrukturyzacji zatrudnienia.

Nowa, połączona jednostka zostanie nazwana Wag! Group Co i na Nasdaq będzie funkcjonować pod symbolem „PET”, kiedy dojdzie do transakcji, która jest planowana na drugi kwartał tego roku.