Wyprowadzą na spacer za opłatą. Uber dla psów wchodzi na giełdę w USA

Wag!, startup zajmujący się wyprowadzaniem psów, który kiedyś zebrał 300 mln dolarów od zaledwie jednego inwestora, wchodzi na giełdę poprzez SPAC.

Publikacja: 04.02.2022 13:37

Wyprowadzą na spacer za opłatą. Uber dla psów wchodzi na giełdę w USA

Foto: AdobeStock

Aplikacja nazywana często Uberem dla psów pozwala na znalezienie właścicielowi kogoś, kto zabierze pupila na spacer. Za opłatą. Wag Labs Inc, twórca aplikacji wejdzie na giełdę, łącząc się z firmą in blanco w ramach transakcji o wartości 350 mln dolarów.

Fuzja z CHW Acquisition Corp ma zapewnić połączonej spółce wpływy gotówkowe brutto w wysokości prawie 175 mln dolarów, która będą w większości własnością akcjonariuszy Wag.

Założona w 2015 r. firma Wag oferuje platformę technologiczną, która zapewnia usługi wyprowadzania psów, opieki nad zwierzętami, opieki weterynaryjnej i szkoleń w 50 stanach USA. Działa na podobnej zasadzie jak Uber – łączy właścicieli psów z odpowiednimi specjalistami. Startup zyskał poparcie celebrytów, w tym piosenkarki Mariah Carey i aktorki Olivii Munn, która jest również inwestorem. W zeszłym roku platforma zaczęła akceptować płatności kryptowalutą Dogecoin za pośrednictwem BitPay - informuje Reuters.

Czytaj więcej

Litwini nakarmią psy w Polsce. Dietetycznie

O aplikacji zrobiło się głośno w 2018 roku, kiedy to należący do SoftBank Vision Fund zainwestował w jej twórcę 300 mln dolarów. O roku firma odkupiła 50 proc. swoich udziałów od funduszu i dokonała restrukturyzacji zatrudnienia.

Nowa, połączona jednostka zostanie nazwana Wag! Group Co i na Nasdaq będzie funkcjonować pod symbolem „PET”, kiedy dojdzie do transakcji, która jest planowana na drugi kwartał tego roku.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji