O decyzji Muska poinformował Parag Agrawal, prezes Twittera. "Elon zdecydował, że nie dołączy do naszej rady" - zatweetował.

Musk niedawno ujawnił, że kupił 9,2 proc. akcji Twittera i stał jego największym udziałowcem. 5 kwietnia władze Twittera zapowiedziały, że Musk wejdzie do rady dyrektorów. Potwierdził wówczas to Musk. Dlaczego więc nagle zrezygnował z objęcia tego stanowiska? Twitter przesłał do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dokument, wskazujący, że jeżeli Musk będzie zasiadał w radzie dyrektorów, będzie mógł posiadać maksymalnie 14,9 proc. udziałów w spółce (licząc łącznie z ekspozycją poprzez derywaty). Być może więc ekscentryczny miliarder nie był zadowolony z tego limitu.

Czytaj więcej

Elon Musk wchodzi w Twittera

W weekend Musk zamieszczał krytyczne i prześmiewcze tweety poświęcone Twitterowi. "Czy Twitter jest martwy?" - napisał w jednym z nich. Zamieścił też sondę, w której pytał, czy siedzibę Twittera należy zmienić w schronisko dla bezdomnych, "bo nikt się w niej nie pojawia". Pytał także, że czy z nazwy tej spółki należy usunąć literę "w".