Aktualizacja: 22.01.2025 11:52 Publikacja: 07.02.2024 21:10
Wielka Brytania ma na pieńku z firmami AI, których systemy testuje pod kątem bezpieczeństwa. Takie zdjęcie wygenerowała AI
Foto: AdobeStock
Koncerny apelują do Londynu, by ten przyspieszył testy bezpieczeństwa systemów sztucznej inteligencji – donosi „Financial Times”. Przyjęte przez Wielką Brytanię rozwiązania, choć nie mają rangi przepisów, opracowano, by podnieść bezpieczeństwo AI. Najwyraźniej hamują jednak plany ekspansji potentatów branży. OpenAI, Google DeepMind, Microsoft i Meta, które w listopadzie ub.r. podpisały dobrowolne zobowiązania dotyczące udostępnienia swoich najnowszych modeli generatywnej AI (GenAI) do tzw. przeglądu przez przedstawicieli brytyjskiego Instytutu Bezpieczeństwa AI (AISI). Obiecały, że dostosują swoje systemy do wskazań, o ile instytut ten znajdzie jakieś wady w technologii. Ale firmy tracą cierpliwość i teraz domagają się jasności co do prowadzonych testów. Chcą mieć pewność, ile takie analizy potrwają i w jaki sposób będą otrzymywać informacje zwrotne w razie wykrycia nieprawidłowości. „FT” wskazuje, że nieoficjalnie firmy już dają znać, iż wcale nie muszą wdrażać zmian postulowanych przez AISI ani opóźniać wprowadzania swoich systemów AI na brytyjski rynek.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Popularny serial „Squid Game”, sport i wydarzenia na żywo opłaciły się największej platformie streamingowej na świecie. Ma już ponad 300 mln użytkowników i świetne wyniki finansowe.
Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do sprzedaży jednego z największych na świecie producentów układów scalonych. Przejęciem amerykańskiego giganta interesować mają się Qualcomm i Elon Musk.
Niemcy, którzy czerpią wiadomości za pośrednictwem TikToka, zdecydowanie rzadziej postrzegają Chiny jako dyktaturę, są mniej krytyczni wobec inwazji Rosji na Ukrainę i bardziej sceptyczni wobec zmian klimatu czy szczepionek niż użytkownicy innych mediów.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Chińska spółka założona przez byłych pracowników Huawei może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Tak twierdzą amerykańscy politycy i postulują o skontrolowanie firmy. To nie spodobało się ambasadzie Chin w USA.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
- Nie ma żadnego powodu, by Europa uznała dzisiaj, że znaleźliśmy się w egzystencjalnych kłopotach - przekonywał w Parlamencie Europejskim Donald Tusk, przedstawiając priorytety polskiej prezydencji w UE.
Donald Trump już zdecydował o wycofaniu USA z porozumienia paryskiego, czyli walki ze zmianą klimatu. W sprawie ceł, którymi groził wcześniej Unii Europejskiej, na razie nie mówi wiele.
Dekada wystarczyła, aby prawnicy przekonali się do popularności.
Sięgając po GenAI (generatywna sztuczna inteligencja) w administracji publicznej, należy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo danych. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Prezydent Donald Trump w czasie rozmowy z dziennikarzami zapowiedział, że wkrótce odbędzie rozmowę z Władimirem Putinem.
Szwedzki rząd rozważa zakaz używania mediów społecznościowych dla nastolatków na wzór rygorów stosowanych w Australii.
W kwestii praworządności zamiast podążać w kierunku standardów europejskich zbliżamy się niestety coraz bardziej do opcji upadłych państw. I brak realnych perspektyw wyjścia z tej sytuacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas