Krajowy rynek gier ma wartość ponad 2 mld zł i rozwija się w imponującym tempie. Firmy nieustannie poszukują nowych pracowników, co nie jest łatwe. Szczególnie teraz, gdy dwaj krajowi giganci, czyli CD Projekt i Techland są w trakcie realizacji dużych, wysokobudżetowych produkcji.
Branża się globalizuje
– Popularność branży, w której działamy, ciągle rośnie – potwierdza Agnieszka Bierawska, dyrektor HR CD Projektu. Szczegóły dotyczące wynagrodzeń w tej firmie objęte są tajemnicą. Pracownicy mogą liczyć na różnego rodzaju benefity. – Oferujemy m.in. prywatną opiekę medyczną, karty Benefit/Multisport, dostęp do biblioteki z książkami, ofertę gier i filmów oraz elastyczny czas pracy – wymienia przedstawicielka CD Projektu.
Dodaje, że w warszawskim biurze ogromną popularnością cieszą się kantyny ze zdrowym jedzeniem oraz siłownia, z której można korzystać również pod okiem trenera personalnego. – Dodatkowym atutem wpływającym na dobrą atmosferę pracy i ważnym elementem naszej codzienności są psy, z którymi można przychodzić do naszego biura – dodaje.
Branża gier ma charakter globalny i widać to również w obszarze zatrudnienia. CD Projekt na koniec ubiegłego roku zatrudniał osoby z 39 krajów. Stanowiły jedną piątą zespołu.
CZYTAJ TAKŻE: Gry wideo ogłupiają? Polscy naukowcy: Wręcz przeciwnie