Od 4 czerwca „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” jest dostępny na PS4, Xbox Series S/X, Xbox One i PC (później trafi też na PS5). Pierwsze dane i statystyki pokazują, że gra została dobrze przyjęta przez graczy. W sobotę odsetek pozytywnych opinii na portalu Steam wynosił 84 proc. W niedzielę wprawdzie nieco spadł, ale nadal utrzymuje się na wysokim 80-proc. poziomie (to średnia z ponad 520 opinii). Pojawia się też coraz więcej opinii na portalu Metacritic. Na razie średnia z ocen użytkowników to 8,3 pkt na 10.

CZYTAJ TAKŻE: W piątek debiut kolejnego „Snipera” z CI Games. Kto następny?

W szczytowym momencie w grę polskiego studia grało jednocześnie ponad siedem tysięcy osób, co jest rekordem w snajperskiej serii CI Games. Obecnie gra jest na jedenastym miejscu na globalnej liście bestsellerów na Steamie. Od wczoraj zaliczyła spadek o kilka pozycji.

CI Games zapowiedziało, że pierwszy większy dodatek do gry, zawierający jedną rozległą mapę oraz nowe zlecenia, będzie dostępny za darmo dla graczy na wszystkich platformach. DLC jest obecnie w trakcie produkcji.

Studio CI Games zostało założone w 2002 r. Jest znane przede wszystkim z serii „Sniper Ghost Warrior” (ponad jedenaście milionów sprzedanych egzemplarzy) i „Lords of the Fallen” (ponad trzy miliony).