W piątek debiut kolejnego „Snipera” z CI Games. Kto następny?

mat. pras.

Premiery „Cyberpunka” i „Outriders” już za nami, ale wkrótce na rynek trafią kolejne ciekawe tytuły znad Wisły.

Najbliżej jest debiut „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” – odbędzie się 4 czerwca. Gra autorstwa CI Games zadebiutuje na PS4, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC. W następnej kolejności tytuł będzie dostępny też na PS5. Spółka zapowiedziała, że pierwszy większy dodatek do gry będzie dostępny za darmo dla graczy na wszystkich platformach.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy zablokowali premierę polskiej gry. Przez… swastyki

CI Games jest znane na świecie przede wszystkim z serii „Sniper” (ponad 11 mln sprzedanych egzemplarzy) czy „Lords of the Fallen” (ponad 3 mln). Deklaruje, że „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” przeniesie grę z tej bestsellerowej serii na nowy poziom. Ulepszona grafika i silnik mają pozwolić graczom oddać strzały do celów oddalonych o ponad kilometr, zwiedzić olbrzymie mapy oraz używać realistycznych broni i gadżetów.

Na prawdziwy wysyp gier możemy liczyć od grupy PlayWay. Obecnie powstaje w niej ponad 200 tytułów. Szef PlayWaya Krzysztof Kostowski, zapytany o kandydatów na globalne hity, wskazuje te, które wypuściły ciepło przyjęte dema i prologi. Mowa m.in. o „CMS21”, „Contraband Police” czy „Succubuss”. A wśród najbardziej perspektywicznych studiów z grupy wymienia Live Motion Games czy Pyramid Games.

– Aktualnie pracujemy nad kilkoma projektami. Jednym z nich jest „Chernobyl Liquidators”, którego demo będzie dostępne na festiwalu Steam w czerwcu, a aktualna lista życzeń tytułu już przekroczyła 80 tys. zapisów. Kolejny projekt to „Builder Simulator”, którego demo już jest na Steamie. Lista życzeń przekracza obecnie 130 tys. zapisów – mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. Z kolei Jacek Wyszyński, szef Pyramid Games, wskazuje, że teraz studio ma w produkcji ponad dziesięć gier, z czego siedem chce wydać w tym roku. – Mamy nadzieję, że największe sukcesy są dopiero przed nami – podsumowuje.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces polskiej gry na gogle Facebooka

Dużą premierą znad Wisły będzie „Dying Light 2” Techlandu. Odkrywa on coraz więcej kart związanych z nowym tytułem, ale termin premiery nadal jest tajemnicą. Praca wre również w innym wrocławskim studiu Ten Square Games. Odcina ono kupony od swoich flagowych gier, ale pracuje też nad nowymi, np. nad „Football Elite”. Tytuł jest dedykowany m.in. fanom futbolu amerykańskiego, których liczba jest w samych USA szacowana na około 150 mln osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie studia skurczyły się o 8 mld zł. Ale już odzyskują masę

Wiele wskazuje, że branża na trwającej epidemii mocno nie ucierpi, choć wcześniejsze gwałtowne spadki ...

Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem

Założyciel Microsoftu Bill Gates jest teraz największą ofiarą spiskowych teorii dotyczących koronawirusa. Tak przynajmniej ...

Portal Airbnb walczy o fanów lalki Barbie

Spełnia się marzenie każdej miłośniczki Barbie. Portal Airbnb oferuje nocleg w prawdziwym domku dla ...

Studenci odeprą cyberatak. Startuje turniej Cybersecurity Challenge PL2020

Studenci z 16 województw wystartują 23 kwietnia w turnieju Cybersecurity Challenge PL2020. Ten innowacyjny ...

Resort cyfryzacji sprawdza FaceApp. Ta aplikacja naprawdę jest groźna?

Niezwykle popularna w ostatnich dniach aplikacja do postarzania zdjęć twarzy, która bije również rekordy ...

Hiobowe wieści dla Komputronika

Handlowa spółka jest w coraz większych tarapatach. Fiskus żąda od niej prawie 60 mln ...