Według nieoficjalnych informacji Huawei zamierza zawalczyć o dynamicznie rosnący rynek graczy i jeszcze w tym roku wypuścić na rynek pierwsze modele gamingowych maszyn. Mowa jest o gamingowych notebookach. Na rynku laptopów spółka działa od niedawna, a teraz miałaby spróbować sił w perspektywicznej niszy komputerów dla graczy (choć nie byłby to zupełny debiut, ponieważ laptopy gamingowe produkowała wcześniej związana z Huawei marka Honor, sprzedana w zeszłym roku).

CZYTAJ TAKŻE: Nowy numer 1 wśród producentów smartfonów. Dramat Huawei

Ale to nie koniec, bo HuaweiCentral podaje, że firma chce sprzedawać też własne konsole. Ten segment dla Huawei byłby zupełnym novum. Serwis nie podaje kiedy miałby nastąpić debiut, ale spodziewa się, że perspektywa br. nie jest realna.

Czy Huawei faktycznie odważy się na konkurencję z Sony i Microsoftem na rynku konsol?Chiński potentat już nie raz pokazywał, że dominacja gigantów nie jest mu straszna (stworzył własny sklep z aplikacjami, alternatywny dla Google Play, czy własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych, rywala Androida).

Na razie brak szczegółów na temat specyfikacji sprzętu Huawei dla graczy.

CZYTAJ TAKŻE: Adam Małysz negocjuje z producentem gier