Games Operators prowadził IPO podczas mocnej wyprzedaży na rynkach finansowych. Mimo to w ramach publicznej oferty akcji przydzielił inwestorom 1,1 mln akcji, z czego 250 tys. to akcje nowej emisji. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zredukowano o 3,56 proc. Zapisy złożyło blisko 800 inwestorów indywidualnych oraz podmioty instytucjonalne. Łączna wartość oferty wyniosła 24,2 mln zł, z czego do Games Operators trafi 5,5 mln zł. Akcje sprzedawano po cenie 22 zł wobec maksymalnej wynoszącej 28,5 zł. Debiut spółki na GPW planowany jest około 17 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus zwiększył apetyt na konsole. Boom w branży

– Branża gamingowa ma ogromny potencjał wzrostu między innymi dzięki swojej ekspozycji na globalny rynek i wszystko wskazuje na to, że nawet w czasie globalnej pandemii jest odporna na zawirowania – tak ofertę skomentował Bartosz Gajewski, prezes Games Operators.

Z kolei teraz na rynek trafiła informacja o tym, że do 2 mln zł chce pozyskać spółka-matka studia gamingowego Mousetrap Games w zbiórce crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl. Studio jest autorem takich gier mobilnych, jak „Rocat Jumpurr” czy „Run the Beat”. W najbliższych miesiącach akcje nowej emisji serii F zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect, na którym spółka jest już notowana pod nazwą Premium Fund.

– Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie 20 proc. rocznie. Około 45 proc. tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na wprowadzenie kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową – mówi, cytowany w komunikacie Edward Mężyk, zarządzający Mousetrap Games i nowy prezes Premium Fund.

Spółki informują, że Mousetrap Games przeszła ostatnio szereg przekształceń kapitałowych, które miały na celu wprowadzenie akcji oferowanych w ramach kampanii do obrotu na rynku NewConnect w sposób, który minimalizuje czas i koszty dla spółki. Transakcja nastąpiła przez objęcie akcji w notowanej na NewConnect Premium Fund i wprowadzenie biznesu Mousetrap Games do tej spółki. Przekształcenia są na finiszu (spółka Premium Fund czeka na rejestrację zmiany nazwy na Oxygen). Udziały Mousetrap Games zostały wniesione do Premium Fund i tym samym stała się ona spółką w 100 proc. zależną od Premium Fund.