CD Projekt zadowolony z recenzji Cyberpunka. Jest nowy zwiastun

W związku ze zbliżającym się debiutem gry, studio  udostępniło dziś nowy, premierowy zwiastun. Materiał jest już dostępny na kanale gry na YouTube.

Publikacja: 08.12.2020 19:35

CD Projekt zadowolony z recenzji Cyberpunka. Jest nowy zwiastun

Foto: mat. pras.

„Pełen emocji materiał wideo koncentruje się na historii głównej postaci Cyberpunka 2077, najemnika o imieniu V. Na przedstawionych w nim scenach gracze mogą zobaczyć, z jakimi niebezpieczeństwami przyjdzie im się zmierzyć, kogo spotkają w trakcie przygody w Night City i jak daleko będą musieli się posunąć, aby stać się legendą świata mrocznej przyszłości” – tak materiał opisuje studio.

CZYTAJ TAKŻE: Są recenzje Cyberpunka. Nie jest aż tak różowo, jak miało być

„Cyberpunk 2077” ukaże się 10 grudnia 2020 roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której „Cyberpunk” będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

„Cyberpunk” to najbardziej wyczekiwana gra roku. Wczoraj wieczorem zniesiono embargo na recenzje.  Największe portale branżowe pozytywnie oceniają nową grę CD Projektu – średnia ocena 44 recenzentów, według portalu Metacritic, wynosi 91 pkt na 100, co daje „Cyberpunkowi” czwartą pozycję wśród najwyżej ocenionych gier na PC w tym roku. 42 opinie są pozytywne, a 2 mieszane. Negatywnej nie ma żadnej. Redakcje, które przyznały grze niższe oceny, wskazały m.in. na nadal obecne błędy. Eksperci podkreślają jednak, że dziennikarze recenzujący grę dostali wersje jeszcze bez najnowszych aktualizacji, stąd oceny w dniu premiery i późniejsze mogą wzrosnąć. O ile polskiemu studiu rzeczywiście udało się uporać z błędami.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ds. fabuły w Cyberpunku: Nie próbujemy bawić się w futurologów

–  Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przyjęte zostało uniwersum „Cyberpunka”. Gra jest ogromna i wielopłaszczyznowa. Widzimy, że recenzującym dziennikarzom bardzo spodobało się Night City, gameplay, przedstawiona historia i bohaterowie. Teraz z niecierpliwością czekamy na oceny graczy – tak o recenzjach mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Oczekiwania dotyczące „Cyberpunka” wywindowały wycenę polskiego studia do niemal 40 mld zł. W pierwszych dniach grudnia akcje mocno drożały, ale wczoraj i dziś wyraźnie dominowała podaż. Dziś na zamknięciu sesji za akcję CD Projektu trzeba było zapłacić 395 zł po spadku o ponad 7 proc.

Gry & e-Sport
Palestyńczyk mści się za rodzinę. Gry wideo szybko reagują na wydarzenia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gry & e-Sport
„Niezwyciężony” według Lema z dobrymi ocenami. Gorzej z zainteresowaniem graczy
Gry & e-Sport
Dziś premiera „Niezwyciężonego”. To gra oparta na powieści Stanisława Lema
Gry & e-Sport
Idris Elba o swojej roli w „Cyberpunku". „Gwiazdy w grach wideo to znak czasu”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gry & e-Sport
Dziś debiut „Widma wolności”. „Cyberpunk” odżył i znów napędza CD projekt