Jak podaje krakowski game developer, chiński koncern stał się znaczącym akcjonariuszem w spółce, zastępując na tym miejscu Rockbridge TFI. - To transakcja na rynku kapitałowym pomiędzy Rockbridge i Tencentem i jako taka nie była związana z bieżącą działalnością komercyjną naszej spółki. Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem, jaki posiada nasz nowy inwestor. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Tencent znany jest głównie z aplikacji WeChat, ale również jako udziałowiec wielu spółek gamingowych, w tym takich gigantów jak: Riot Games (twórca „League of Legends”), Supercell, Activision Blizzard czy Ubisoft i Epic.

Czytaj więcej

Intel nie zbuduje nowej fabryki w Wielkiej Brytanii. Przez brexit

Bloober Team to z kolei jedno z największych studiów w naszym kraju. Firma istniejąca na rynku od 13 lat na świecie rozpoznawalna jest jako producent gier z gatunku horror psychologiczny i w tym segmencie uchodzi za jednego z liderów, obok m.in. takich tuzów branży jak Capcom i Konami.

W br. krakowska spółka uruchomiła największy i najbardziej ambitny dotychczas projekt – „The Medium”, ale podpisała też umowę o strategicznej współpracy z Konami oraz nową umowę wydawniczą z Take-Two Interactive. Babieno deklaruje, że w ciągu najbliższych 3-4 lat firma będzie chciała dostarczyć dwie duże produkcje, które pozwolą wejść do grona tytułów AAA. Już teraz Bloober Team to 150-osobowy zespół, który na koncie ma takie hity, jak „Observer”, „Layers of Fear”, czy „Blair Witch”.