Aktualizacja: 06.12.2024 17:11 Publikacja: 07.10.2021 14:31
Foto: Adobe Stock
Pat Gelsinger powiedział BBC, że brexit całkowicie zmieniła plany koncernu w Europie.
Intel w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczy 95 mld dolarów na stworzenie i modernizację fabryk chipów w Europie i zwiększenie produkcji w USA. Pierwotnie koncern rozważał powstanie zakładu na terytorium Wielkiej Brytanii, ale brexit całkowicie przekreślił te plany
Apple zostało oskarżone o nielegalne monitorowanie urządzeń osobistych i kont iCloud swoich pracowników, a także o zakazywanie im omawiania ze współpracownikami wynagrodzenia oraz warunków pracy.
Chińskie firmy powinny zachować ostrożność przy zakupie amerykańskich chipów, ponieważ „nie są już bezpieczne" i zamiast tego wybierać produkty krajowe – poinformowały lokalne stowarzyszenia branżowe. To odpowiedź na ograniczenia nałożone przez Waszyngton na chińskich producentów.
Wiele wskazuje na to, że Apple szykuje dużą niespodziankę. Według nieoficjalnych informacji ruszyły prace nad nietypowym iPhone'm. Koncern miałby teraz wejść w segment składanych smartfonów.
Firma kierowana przez Sama Altmana chce zmienić sposób, w jaki udostępnia bota. OpenAI przymierza się do modelu, jaki wykorzystywać chcą również popularne platformy streamingowe. Chodzi o reklamy w zamian za darmową usługę lub niższą cenę.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wieloletni szef Intela Pat Gelsinger odchodzi na emeryturę, a tymczasowymi dyrektorami generalnymi zostali David Zinsner i Michelle Johnston Holthaus.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.
Londyńskie City straciło z powodu brexitu 40 tys. miejsc pracy w sektorze finansów — poinformował Reutera Michael Mainelli, Lord Mayor of City of London, czyli burmistrz finansowej dzielnicy Londynu.
Laburzyści chcą lepszej współpracy z UE. Bruksela gotowa jest do rozmów pod warunkiem, że Wielka Brytania otworzy się na młodych mieszkańców Unii.
Wielka Brytania znów odroczyła o 6 miesięcy wprowadzenie fizycznych kontroli warzyw i owoców importowanych z krajów Unii, aby nowy rząd mógł poznać opinie importerów. Nowe kontrole kosztowałyby 200 mln funtów rocznie. Obowiązują już na całą żywność i cięte kwiaty.
Po tygodniach politycznych negocjacji Emmanuel Macron wyznaczył nowego premiera.
Europa dokonuje znów historycznych wyborów, które mogą znacząco wpłynąć na jej przyszły kształt. A historia lubi się powtarzać, choć na szczęście nie zawsze musi.
Środa była ostatnim dniem kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii. Z sondaży wynika, że po 14 latach konserwatyści oddadzą władzę labourzystom, a premierem będzie przywódca Partii Pracy, Keir Starmer.
Osiem lat po referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, o tym, że kraj powinien być poza UE, przekonanych jest 24 proc. mieszkańców Wysp - wskazuje najnowsze badanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas