Firma Zynga, która powstała w 2007 roku w san Francisco, to twórca takich gier jak seria FarmVille czy Zynga Poker i Words with Friends.
Obie firmy łączą siły, by „umocnić pozycję lidera w branży mobilnej, najszybciej rozwijającego się rynku interaktywnej rozrywki” – napisano w komunikacie. Take-Two to twórca takich popularnych gier na konsole i pecety jak BioShock, Borderlands, Grand Theft Auto, NBA 2K czy Red Dead Redemption. Obie firmy podkreśliły w komunikacie, że dzięki połączeniu będą w stanie zdominować rynek mobilny i dostarczać kolejne interesujące produkcje.
W wyniku transakcji akcjonariusze Zyngi otrzymają 3,50 dol. w gotówce i 6,36 dol. w akcjach zwykłych Take-Two za każdą akcję Zyngi w obrocie na zamknięcie. Transakcja jest wyceniana na 9,86 dol. za akcję zwykłą Zynga – informuje agencja AP. Take-Two planuje, że umowa pomoże wprowadzić mobilne wersje niektórych jej gier na konsole i komputery osobiste, a także przewiduje około 100 mln dol. rocznych oszczędności w ciągu pierwszych dwóch lat po zakończeniu transakcji.
Czytaj więcej
Newzoo prognozuje, że w 2023 r. wartość rynku gier mobilnych przekroczy 100 mld dol. A już w 2021 r. tylko Top 5 gier na smartfony i tablety wygenerowało łącznie aż 10 mld dol.
Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale roku podatkowego Take-Two 2023, do 30 czerwca. Wymagana jest jeszcze zgody akcjonariuszy Take-Two i Zyngi, po tym jak uzyskała aprobatę zarządów obu firm.