Rosjanie wycofują się z polskiego rynku gier. Robią miejsce gigantowi z Chin

Koncern 1C sprzedał właśnie swoją spółkę nad Wisłą. Moskiewski producent i wydawca oprogramowania wycofuje się tym z Polski, a w jego miejsce wchodzi chiński Tencent.

Publikacja: 28.02.2022 14:27

Rosjanie wycofują się z polskiego rynku gier. Robią miejsce gigantowi z Chin

Foto: Alineofcolor - shutterstock

Transakcja to istotne wydarzenie w branży gier wideo w naszym kraju, bowiem 1C Entertainment zarządzało m.in. firmami Cenega i Muve. Ten pierwszy podmiot to wiodący wydawca gier na rodzimym rynku, który odpowiadał za wydanie gier takich studiów, jak Bethesda, Bandai Namco, czy CD Projekt. Z kolei Muve to platforma specjalizująca się w dystrybucji gamingowych gadżetów oraz gier planszowych. Udziały od 1C odkupił potentat rynku gier wideo na świecie – Tencent.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Gry & e-Sport
Cios dla graczy. Popularny menadżer piłkarski nie zostanie wydany
Materiał Promocyjny
Diablo Chairs i Jan Nowak rewolucjonizują rynek
Gry & e-Sport
W 2025 r. polscy producenci gier szykują premiery. Kto może odnieść sukces?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao wchodzi w świat gamingu ze swoją planszą w Fortnite
Gry & e-Sport
Rozczarowująca premiera gry „Frostpunk 2” wstrząsnęła giełdą. Co poszło nie tak?
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem