Potwierdził się przez wiele lat oczekiwany przez fanów tej kultowej gry fakt, że studio pracuje nad kontynuacją „GTA V”. Ale internauci mogli zobaczyć znacznie więcej, bo kawałki rozgrywki, bohaterów „GTA VI”, a także miejsce, w którym będzie toczyć się akcja. Atak hakerski na materiały z wciąż tworzonej hitowej gry, to bolesny cios w Rockstar i – jak twierdzą eksperci – największy wyciek w historii gier. Jak informuje Bloomberg, w sieci opublikowano łącznie 90 filmów z przyszłej gry. Materiały szybko rozprzestrzeniły się poprzez Youtube oraz media społecznościowe.

Oficjalnie studio nie potwierdziło jeszcze, że to faktyczne materiały z „GTA VI”, ale amerykańskie media ustaliły już, że to oryginalne filmy. Można dowiedzieć się z nich, że w nowym „GTA” będzie dwóch grywalnych bohaterów, w tym jedną z postaci będzie kobeta o imieniu Lucia. W jednym z klipów widzimy ją obrabowującą restaurację. W osobnym filmie jest drugi z bohaterów jadący wagonami „Vice City Metro”. Serwis Engadget wskazuje, że to świadczy o tym, iż rozgrywka będzie toczyć się w właśnie w tym mieście.

Czytaj więcej

„Mściwa para” z Wietnamu usunęła dane wielkiej sieci hoteli dla zabawy

Haker - określany jako teapotuberhacker - nie ujawnił powodu, dla którego w weekend wrzucił skradzione ze studia gameplay’e do internetu. Wiele wskazuje, że to również on stoi za głośnym piątkowym cyberatakiem na Ubera. W obu wypadkach do włamania do serwerów firm miało dojść za pośrednictwem wewnętrznych komunikatorów (chodzi o Slacka).

Przypomnijmy, że w nocy z 15 na 16 września Uber potwierdził atak na swoje systemy. Jednocześnie „The New York Times” ujawnił, że do redakcji zgłosił się 18-latek, który przyznał się do dokonania ataku, twierdząc, że dokonał naruszenia z powodu słabych zabezpieczeń firmy. Co ciekawe atak miał miejsce tydzień po tym, jak ich były szef działu bezpieczeństwa stanął przed sądem w USA, w sprawie naruszenia danych z 2016 r., które dotyczyło 57 mln użytkowników.