Premiera trzeciej części „Wiedźmina” w wersji na konsole nowej generacji była kilka razy przekładana. Studio tłumaczyło, że potrzebuje więcej czasu na dopracowanie gry. I rzeczywiście warto było czekać – gra zbiera bardzo dobre opinie. Na portalu Metacritic średnia z 32 opinii krytyków to 93 punkty a 100 możliwych, z kolei nota wystawiona przez użytkowników to średnio 9,1 pkt na 10 możliwych. Z kolei na portalu xboxera.com tytuł otrzymał ocenę 9,5 pkt na 10.

Grę mogą bezpłatnie pobrać wszystkie osoby, które posiadają ją w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. „Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna” w wydaniu na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC zawiera wszystkie dotychczasowe DLC do gry, oba nagradzane dodatki (czyli „ Serca z kamienia” oraz „Krew i wino”),  a także całą zawartość aktualizacji dla nowej generacji dostępnej za darmo dla wszystkich osób posiadających wcześniejsze wydania gry.

Czytaj więcej

Polscy producenci gier marzą o Hollywood. Czas na ekranizacje

W skład aktualizacji wchodzi szereg usprawnień, w tym szybsze czasy ładowania, nowe funkcje oraz tryby jakości. Gra została także wzbogacona o szereg różnorodnych funkcjonalności i usprawnień rozgrywki, nowe ustawienia kamery, dodatkową zawartość w postaci zestawu przedmiotów oraz nowych zadań inspirowanych serialem „Wiedźmin” od Netfliksa.

„Wiedźmin” i „Cyberpunk” to flagowe tytuły CD Projektu. Studio jest największym polskim producentem gier notowanym na warszawskiej giełdzie. Notowania spokojnie zareagowały na dzisiejszą premierę. Przed południem kurs rośnie o niespełna 1 proc.