Pierwszy transseksualny bohater pojawi się w grze na Xboxa

mat. pras.

Francuski producent gier wideo Dontnod zapowiedział całkiem nową produkcje. Tym razem jednym z głównych bohaterów będzie transseksualny mężczyzna.

Dontnod, twórca hitu „Life is strange” i „Vampyr”, zapowiedział swoją nową grę pod tytułem „ Tell Me Why”, która dostępna będzie na Xbox One, Windows 10 PC, Xbox Game Pass i Steam.

Gracze będą mogli wcielać się w bliźnięta Tylera i Alyson Ronan, które próbują rozwikłać i zrozumieć swoje wspomnienia z dzieciństwa w małym miasteczku na Alasce. Gracze będą mogli wcielać się w Tylera i Alison, analizując ich wspomnienia i trudne przeżycia z dzieciństwa. Ważnym elementem gry mają być niezwykłe relacje łączące tajemnicze rodzeństwo, które zostało rozdzielone na 10 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Gry wideo: sex i krwawe jatki mają przyciągnąć graczy

Microsoft i Dontnod podkreślają, ze są szczególnie dumni, iż będą pierwszym studiem i wydawcą, którzy w roli pierwszoosobowej postaci osadzą osobę transpłciową. Z materiałów wynika, że bliźnięta przyszły na świat jako dziewczynki. Aby uwiarygodnić postać zdecydowali się na współpracę przy jej tworzeniu z organizacją GLAAD, zajmująca się zwalczaniem homofobii oraz promowanie zrozumienia, akceptacji i równości. Dontnod poinformował, że grę testowali już transpłciowi gracze, szukając błędów i nieścisłości.

YouTube

W angielskiej wersji Tyler będzie mówił głosem Augusta Aidena Blacka, transpłciowego aktora, a Alyson – głosem aktorki Eriki Lindbeck.

CZYTAJ TAKŻE: Druga młodość Minecrafta

Gra ma się pojawić wiosną 2020 roku i zostanie wydana w trzech epizodach, które na rynek trafią jednocześnie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Litwini wjeżdżają do Polski na hulajnogach

Litewska firma CityBee, znana w Polsce z wynajmu aut dostawczych na minuty (tzw. car-sharing), ...

Sukces Hyper Poland w Wielkiej Brytanii

Polski startup technologiczny Hyper Poland przeprowadził udaną rundę finansowania poprzez brytyjską platformę crowdfundingu udziałowego ...

Polska chce przyspieszyć z Internetem Rzeczy. Czas najwyższy

Ministerstwo Cyfryzacji widzi potencjał w rozwoju tego sektora, ale wcześniej trzeba usunąć wiele barier, ...

Katarzyna Kolasa: Sztuczna inteligencja staje się lekarzem

W Wielkiej Brytanii aplikacja mobilna jest dla 50 tys. osób narzędziem pierwszego kontaktu ze ...

O tych ludziach robi się głośno. Technologiczni miliarderzy z Chin

W tegorocznym zestawieniu najbogatszych Chińczyków najwięcej przedstawicieli pochodzi z branży technologicznej. To może być ...

Bitcoin może jeszcze mocno namieszać

Rok temu kosztował niemal 20 tys. dol., ale od tego czasu jego cena mocno ...