PlayStation zyskało ponad 2 mln graczy. Dzięki epidemii

PlayStation 4
Kiyoshi Ota/Bloomberg

Sony korzysta na izolacji związanej z koronawirusem – zamknięci w domach coraz chętniej sięgają po cyfrową rozrywkę. Dowodzą tego wyniki generowane przez PlayStation.

Najnowsze dane pokazują, że tylko w I kwartale br. liczba subskrybentów PS Plus, serwisu dedykowanego właśnie konsoli Sony (użytkownicy w zamian za abonament zyskują m.in. dostęp do darmowych gier i promocji), wzrosła globalnie o 2,7 mln osób. A to oznacza, że z PlayStation Plus na świecie korzysta już w sumie 41,5 mln użytkowników – podał Kenichiro Yoshida, prezes Sony.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus zwiększył apetyt na konsole. Boom w branży

Jak podkreśla, sytuacja, gdy wiele osób dobrowolnie zostaje w domach, sprawia, że popyt na cyfrowe usługi znacząco rośnie. Yoshida wskazuje również, że liczba subskrybentów na usługę chmurową PlayStation Now osiągnęła już 2,2 mln użytkowników (w ciągu roku niemal się podwoiła). Dynamika imponuje, ale Sony przegrywa jednak pod względem łącznej liczby osób korzystających z PlayStation Now ze swoim największym konkurentem – Microsoftem. Jego usługa Xbox Game Pass ma już ponad 10 mln fanów.

Wkrótce rywalizacja Sony i Microsoftu wejdzie na nowy poziom. Obaj giganci szykują się bowiem do wprowadzenia na rynek nowych generacji swoich konsoli – PS5 i Xbox Series X. Spekuluje się, że premiery możliwe są już w tym roku. Pierwszy prawdopodobnie pojawi się Xbox i to latem. PlayStation zadebiutuje zaś zapewne pod koniec roku.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa konsola PlayStation zmierzy tętno i wyczuje pot

Sony nie może czekać zbyt długo, bo dynamika popytu na jej konsolę spada. Koncern dotąd dostarczył na rynek ponad 110 mln konsol obecnej generacji – PS4 (w samym I kwartale 2020 r. było to 1,5 mln a rok wcześniej – 2,6 mln). Wiele wskazuje na to, że już raczej nie pobije rekordu PS2, które sprzedało się łącznie w 155 mln sztuk.

W segmencie gier wideo japońska firma zaliczyła w ub. r. 14-proc. spadek przychodów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Człowiek, który pokonał Amazona

„Jeśli marzenia są wystarczająco ambitne, nie zwracaj uwagi na fakty”. Całe życie założyciela i ...

Z przytupem ruszył sezon świąteczny w e-sklepach

Polacy tłumnie polowali na okazje w Dzień Singla w Chinach. Ale sezon rabatów dopiero ...

Warszawski fintech rusza na podbój Czech

Straal, jeden z najszybciej rozwijających się polskich operatorów płatności, chce zagospodarować europejską niszę transportową ...

Polski biznes zdaje test ze zdalnej pracy. Powiemy, jak to zrobić

Wybuch pandemii niemal z dnia na dzień wielokrotnie zwiększył na całym świecie liczbę osób ...

„Kraina Lodu 2” bije rekordy w kinach. 350 mln dolarów w pierwszy weekend

„Kraina Lodu 2” zarobiła niemal 350 mln dolarów w pierwszy weekend wyświetlania na całym ...

McDonald’s zatrudni roboty. Wyręczą pracowników przy smażeniu frytek

Najpopularniejsza sieć typu fastfood ma zamiar zatrudnić roboty do obsługi frytkownic. Wszystko po to, ...