Vivid Games zwiększy portfel gier

mat. pras.

Celem spółki jest powiększanie portfela gier, zwiększenie ich różnorodności oraz współpraca z zewnętrznymi podmiotami. Akcje drożeją.

Zarząd podał informację o przyjęciu nowej strategii na 2020 r. i lata następne. Celem jest powiększanie portfela o 2-3 gry z tzw. segmentu mid-core rocznie oraz dużą liczbę gier z segmentu casual.

„Gry z obu segmentów będą̨ produkowane wewnętrznie, zlecane zewnętrznym producentom, lub pozyskiwane za pośrednictwem programu wydawniczego. Głównymi kanałami dystrybucji będą sklepy Apple App Store oraz Google Play, natomiast wiodącym modelem biznesowym free2play – w zakresie mikropłatności oraz monetyzacji reklamowej” – czytamy w raporcie.

CZYTAJ TAKŻE: Nadchodzi apokalipsa zombie. Vivid Games odkrywa karty

Spółka zapowiedziała też poszerzenie sieci dystrybucji i testy nowych modeli biznesowych. Chce jednocześnie koncentrować się na najlepszych tytułach, co w efekcie prowadzić ma do zwiększania przychodów ze sprzedaży. Te za maj wyniosły 3,18 mln zł, a narastająco od stycznia sięgnęły 11,4 mln zł. Z kolei skonsolidowany zysk netto za maj 2020 r. wyniósł szacunkowo 0,58 mln zł i prawie 2,1 mln zł w ujęciu narastającym.

„Wyniki wskazują na brak zagrożenia dla realizacji prognozy dotyczącej przychodów i wyniku za rok 2020 opublikowanej 5 listopada 2019 r.” – czytamy w raporcie.

Vivid Games w tym roku miał wykupić obligacje, ale nie udało mu się pozyskać finansowania – zarząd podkreśla, że był to skutek trudnej sytuacji na rynkach, spowodowanej wybuchem pandemii. Problemy z wykupieniem obligacji zmusiły bydgoską spółkę do rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego. W dniu 8 maja sąd wydał postanowienie w sprawie przeprowadzenia głosowania nad układem w trybie pisemnego zbierania głosów, z pominięciem zwoływania zgromadzenia wierzycieli.

Ponad 4 proc. do 1,65 zł zyskują dziś notowania Vividu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gracze wybierają laptopy i zakrzywione ekrany. Co z konsolami?

Gamingowe komputery stacjonarne tracą na znaczeniu. Dołują też konsole. Fani gier wideo chętnie stawiają ...

Rząd przekupuje obywateli darmowym… Netfliksem

Partia rządząca w Indiach została oskarżona o prowadzenie nielegalnej kampanii na Twitterze. Chciała nakłonić ...

Zdecydujesz, o czym śnisz. Założysz rękawicę

Naukowcy z MIT pracują nad urządzeniem, które pozwoli wpływać na to, o czym śnimy. ...

Producenci gier ratują giełdę

Warszawska giełda od dawna w marazmie, ale jej nadzieją są producenci gier, którzy jeden ...

Republikanie przyduszają Facebooka

Senator Josh Hawley do Zuckerberga: jak zależy ci na użytkownikach, sprzedaj Instagrama i WhatsAppa! ...

Terminator powraca z hukiem. Film ma być brutalny i ponury

W filmie “Terminator: Dark Fate” (Mroczne przeznaczenie) ponownie wystąpią Arnold Schwarzenegger, jako cyborg oraz ...