Japoński koncern zaprzestał produkcji konsoli 3DS. W sumie firma sprzedała około 76 mln sztuk tych urządzeń w niemal dziesięć lat.
Informacje o zakończeniu produkcji 3DS Nintendo opublikowało w specjalnym komunikacie cytowanym przez BBC.
Kieszonkowa konsola była dziesięć lat temu absolutną nowością. Została skonstruowana tak, by oszukiwać ludzkie oko i wyświetlać na monitorze obrazy 3D, ale bez konieczności noszenia specjalnych okularów. Na konsoli można było grać m.in. w kolejne części „Pokemonów” czy „Super Mario Bros” i „Mario Kart”.
CZYTAJ TAKŻE: Premiera nowej konsoli Sony. Jest wabik, ale gry podrożeją
Została jednak przyjęta dość chłodno i dopiero z czasem zyskała popularność. Na początku koncern oferował w zestawie konsolę z 20 darmowymi grami, by zachęcić kupujących. Nowa konsola miała być następcą GameBoya (debiut w 1989 r.) i Nintendo DS (debiut w 2004 r.).
Od roku Nintendo nie wypuszczało żadnych nowych gier na 3DS i analitycy oczekiwali informacji o zakończeniu jej produkcji. Konsola znalazła się na 11. miejscu w rankingu najchętniej kupowanych konsol w historii. Koncern wypuścił w sumie sześć jej wariantów. Na całym świecie sprzedano 75,87 mln egzemplarzy wszystkich konsol tego typu. To niewiele w porównaniu ze 154 mln sztuk DSa – informuje CNN.
Oryginalna konsola Nintendo DS wciąż jest największym bestsellerem japońskiego koncernu, który wypuścił w 2017 r. konsolę Nintendo Switch – następcę Xii U. Switch, który jest na rynku od trzech lat, został sprzedany w 65 mln egzemplarzy. Nowa, odświeżona wersja Switch ma się ukazać na rynku w 2021 r.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.