Twórca najpopularniejszej gry dla dzieci w Ameryce idzie na giełdę

Bloomberg

Roblox, deweloper popularnej gry pod tym samym tytułem, szykują się do przeprowadzenia IPO w przeszłym roku. Firma rozmawia z kilkoma bankami inwestycyjnymi na ten temat. Planuje także podwoić swoją niedawną wycenę, wynoszącą 4 mld dol.

Roblox Corp. już w lutym przeprowadził rundę G finansowania w ramach której zebrał 150 mln dol. Spółka rozważa teraz scenariusz bezpośredniego wejścia na giełdę bez emisji nowych akcji  – donoszą źródła zagraniczne.

Wydany w 2006 r. Roblox to edukacyjna gra dla dzieci. Pozwala uczestnikom tworzyć, kształtować oraz korzystać z różnego rodzaju rozrywek tworzonych przez samych graczy na bazie udostępnionych w grze materiałów. Gracze udostępniają własne mapy innym użytkownikom, a całość w estetyce przypomina nieco klocki LEGO.

CZYTAJ TAKŻE: Premiera nowej konsoli Sony. Jest wabik, ale gry podrożeją

Wraz z pandemią koronawirusa, gra osiągnęła niespotykaną wcześniej popularność — łączna liczba godzin, w której użytkownicy spędzają tam miesięcznie, przekroczyła 3 mld. Z kolei liczba aktywnych użytkowników miesięcznie przekroczyła 115 mln.

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier wśród amerykańskiej młodzieży – gra w nią dwie trzecie wszystkich dzieci w wieku 9-12 gra. Z kolei jedna trzecia wszystkich osób poniżej 16 roku życia również korzysta z platformy.

Gra cieszy się również popularnością wśród polskich dzieci. Trudno jednak oszacować jej skalę w naszym kraju, warto jednak wspomnieć, że w lutym Egmont Polska wprowadził do sprzedaży tytuł „Roblox. Nieoficjalny Magazyn”.

Moment na debiut wybrano nieprzypadkowo. W II kwartale w USA padł rekord wydatków na sektor gier wideo —  wyniósł aż 11,6 mld dol. To o 30 proc. więcej w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Centra przetwarzania danych mają nowego lidera

Krajowi i zagraniczni operatorzy szykują się do obsługi chmury publicznej. Nowy impuls daje państwowy ...

Naukowcy opracowali drona-nietoperza. Idealny do pracy w nocy

Badacze Mireille “Mimi” Boutin z Purdue University i Gregor Kemper, profesor z Technical University ...

Gotówka pokonała Amazona

Innowacyjny projekt sklepu przyszłości, wdrażany przez koncern Jeffa Bezosa, przegrał z szarą rzeczywistością Stanów ...

Powstaje inteligentne miasto przyszłości. Bez samochodów

Producent gier wideo zbuduje metropolię wielkości Księstwa Monako. Przestrzeń pozbawioną tradycyjnego ruchu ulicznego wypełnią ...

Czy starczy papieru toaletowego podczas pandemii? Powstał kalkulator

Nie wiesz, czy starczy ci papieru toaletowego do końca pandemii? Nie ma sprawy, jest ...

Startuje nowy sport. Czas na latające auta

Jeszcze w 2020 r. ma się zmaterializować wizja rodem z „Gwiezdnych wojen”. Chodzi o ...