CD Projekt: Kurs mocno w dół, na giełdzie panika

AFP

Gra „Cyberpunk 2077” nie będzie dostępna w cyfrowym sklepie Sony. Inwestorzy wyprzedają akcje polskiego studia.

O 16 proc. do 260 zł taniały po otwarciu sesji akcje CD Projektu. Zakończyły notowania spadkiem o 12 proc. do 271,4 zł. To reakcja na komunikat, który pojawił się na rynku w nocy.

„Zarząd przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach spółki z przedstawicielami Sony dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrot” – czytamy w komunikacie. Zarząd podkreśla, że wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą też niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki – deklaruje CD Projekt.

Zaistniała sytuacja ma związek z błędami jakie pojawiły się w wersji konsolowej gry. Zbiera ona negatywne opinie. Premiera „Cyberpunka” odbyła się 10 grudnia. W ciągu ostatnich kilku dni kapitalizacja studia skurczyła się o kilkanaście miliardów złotych.

Czytaj także: Sony wstrzymuje sprzedaż Cyberpunk 2077 w PlayStation Store

„To kolejna negatywna informacja ze strony spółki. Patrząc jednak na oceny gry na PS4 i liczne  komentarze odradzające  zakupu  „Cyberpunka”, wielu  graczy  i  tak  zamierzało  odłożyć  zakup  na późniejsze  okresy,  do  czasu  kiedy  gra  zostanie  naprawiona.  Niestety  cyfrowa  wersja  nie  będzie  również dostępna dla posiadaczy PS5, na której sprawuje się dobrze. Biorąc pod uwagę gorący okres sprzedażowy jakim są święta, warto zauważyć jednak, że to fizyczne kopie sprzedają się zazwyczaj lepiej. Ponadto, decyzja ze strony SONY skłania do myślenia o skali zwrotów (standard rynkowy wynosi ok. 5-10%,  w  tym  przypadku jednak może być znacznie więcej” – czytamy w porannym biuletynie DM BDM.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samoobsługowe kasy są mniej produktywne od kasjerów

Problemem obecnej technologicznej rewolucji nie będzie ilość pracy, lecz jej jakość – bo uderza ...

Kup odrzutowe auto Bloodhound za 11 mln dol. i pobij rekord

Samochód z napędem odrzutowym o nazwie Bloodhound, zbudowany specjalnie, aby pobić rekord prędkości na ...

Jak odnaleźć się w trybie home office. Nowy portal chce wesprzeć firmy

Platforma #aktywnieswiadomi umożliwia stałą komunikację między pracodawcami i pracownikami, a także jest projektem dla ...

Powstaje gigantyczne miasto przyszłości ze sztucznym księżycem

Sztuczny księżyc, cybernetyczny park jurajski, inżynieria genetyczna, a na każdym rogu roboty – tak ...

T-shirt ze słomy? Nowy producent odzieży wchodzi z energią

Fortum, fińska firma energetyczna, działająca również nad Wisłą, chce zająć się modą. Wspólnie ze ...

Allegro zarabia krocie. Głównie dzięki prowizjom

Gigant e-handlu przy ponad 1,7 mld zł przychodów w 2018 r. miał ponad 230 ...