Odbicie CD Projektu. Są poprawki do Cyberpunka, będzie strategia

AFP

Polskie studio we wtorek opublikuje nową strategię, ale na giełdzie inwestorzy już dziś rzucili się do zakupu akcji.

Tak udanej sesji posiadacze akcji CD Projektu nie pamiętają od kilku miesięcy. Kurs studia zyskał w poniedziałek ponad 13 proc. Napędzają go m.in. plotki dotyczące dodatków do gry „Cyberpunk 2077”. W weekend wyciekła lista potencjalnych rozszerzeń, którą podały dalej serwisy branżowe. Według tych danych gracze mogliby liczyć na 13 dodatków, w tym aż 10 darmowych. Nie wiadomo jednak, na ile wiarygodne są te informacje. Polskie studio nie odniosło się do tej kwestii – zgodnie zresztą ze swoją polityką, zakładającą nie komentowanie plotek.

CZYTAJ TAKŻE: Miał być wielki sukces w grach, a jest widmo kryzysu

Natomiast pojawiła się oficjalna lista poprawek do „Cyberpunka”, których można spodziewać się w ramach tzw. patcha 1.2. Będzie ich bardzo dużo, a więc można o nich przeczytać na oficjalnej stronie gry i na Twitterze. Poprawki będą dotyczyć rozgrywki, oprawy graficznej, dźwięku, animacji oraz stabilności gry. Poprawią zwłaszcza grę na starszych konsolach i słabszych pecetach.

CD Projekt przez kilka lat był gwiazdą na GPW. Jego notowania załamały się po grudniowej premierze „Cyberpunka”, kiedy okazało się, że wersje konsolowe mają bardzo dużo błędów.

– Nie da się ukryć, że premiera nie spełniła naszych oczekiwań. Wciąż analizujemy tę kwestię, natomiast z pewnością wyciągniemy z niej lekcję na przyszłość. Wnioskami planujemy się podzielić przy okazji aktualizacji strategii jeszcze w pierwszy kwartale  – tak w niedawnym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówił Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Założenia nowej strategii zostaną opublikowane we wtorek – prawdopodobnie po południu.

CZYTAJ TAKŻE: Skradzione pliki CD Projektu sprzedane. Za atakiem stało HelloKitty?

Na początku grudnia zeszłego roku studio było wyceniane na giełdzie na rekordowe 46 mld zł. Aktualnie, po uwzględnieniu poniedziałkowych zwyżek, kapitalizacja sięga „tylko” 24 mld zł.

CD Projekt jest spółką chętnie braną na celownik przez fundusze, które zajmują się tzw. krótką sprzedażą. W poniedziałek rano w rejestrze krótkiej sprzedaży widniały dwa fundusze grające na krótko akcjami polskiego studia. Jednak po południu był już tylko jeden: Citadel. Czyli strona „podażowa” się skurczyła.

W poniedziałek o godz. 17 za akcję CD Projektu trzeba było zapłacić 240 zł, po wzroście o ponad 13 proc. przy największych dziś na giełdzie obrotach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Vaio reaktywacja. To nie pierwsza marka powracająca z zaświatów

Popularna niegdyś marka notebooków japońskiego koncernu wraca na europejski rynek. Takich prób „ożywiania trupa” ...

Niedobory w aptekach? Startup świetnie na tym zarabia

Rozwijająca się od 2015 r. platforma do wyszukiwania i rezerwowania wybranych medykamentów przeżywa oblężenie. ...

Hakerzy atakują, pracownicy IT tracą pracę

Po atakach cyberprzestępców z zeszłego miesiąca na Florydzie, zwolniono menadżera działu IT w urzędzie ...

Powstanie antywirusowy gigant? Avast chce fuzji z Nortonem

Być może niedługo wybór wśród producentów programów antywirusowych będzie mniejszy. Dwaj giganci mogą się ...

Amazon będzie prześwietlać ciała klientów. Zapłaci za to

Ochotnicy pomogą Amazonowi gromadzić dane o typach budowy ciał. W zamian gigant oferuje bon ...

Armia USA ma robota, którym można rzucać jak granatem

Amerykańska armia pokazała jedno z najnowszych swoich urządzeń zwiadowczych. Przy okazji misji ratunkowej w ...