Sukces polskiej gry na gogle Facebooka

mat. pras.

Najnowsza produkcja rodzimego Carbon Studio notuje spory sukces. W niespełna dwie doby od premiery „The Wizards: Dark Times” zwróciły się koszty produkcji tego tytułu.

Notowana na New Connect spółka, specjalizująca się w produkcjach na gogle VR, przygotowała grę na urządzenia Facebooka – Oculus Quest i Oculus Quest 2. A to już kolejna odsłona w ramach popularnej serii „The Wizards” od polskiego studia.

Szacuje się, że koszt produkcji „The Wizards: Dark Times” na gogle Oculus Quest wyniósł łącznie 150 tys. zł. Produkcja dostępna jest również w wersji na PC VR, w tym na Oculus Rift, Valve Index oraz HTC Viveport.

Gra od Carbon Studio to ciekawa forma rozrywki – mechanika czarów „The Wizards: Dark Times” opiera się bowiem na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk. Kampania fabularna zawiera podróż w czasie, epickie bitwy i bogatą historię. Gra na platformy Oculus Quest zostanie niebawem wzbogacona także o dodatki, a w przyszłości także o tryb multiplayer.

CZYTAJ TAKŻE: W te hity grają na smartfonach Polacy

– Seria gier The Wizards zdobywa coraz większe grono fanów. Aktualnie odnotowaliśmy sprzedaż gier na poziomie ponad 200 tys. kopii. Niedawno komunikowaliśmy też, że sprzedaż pierwszej części „The Wizards” na Oculus Quest przekroczyła 1 mln dol. – mówi Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

Obecnie spółka pracuje nad grą „Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall”. Premiera tytułu planowana jest na platformach Oculus i Steam w wersji na PC VR. Gra powstaje na licencji brytyjskiej firmy Games Workshop.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zysk Samsunga niższy o ponad połowę. Co się dzieje?

W drugim kwartale zysk operacyjny największego na świecie producenta smartfonów i dostawcy układów pamięci ...

Przewrót pokarmowy

Jaki jest główny cel poszukiwania mechanizmów działania w modelu choroby Parkinsona? – Głównym celem ...

Sony przesuwa premiery filmowe na 2021 rok. Studia porażone wirusem

Z powodu pandemii koronawirusa Sony przesuwa w zasadzie wszystkie premiery swoich filmów kinowych na ...

Apple i Google szykują broń na Covid-19. O tym projekcie jest głośno

Technologia Apple’a i Google’a pozwalająca na śledzenie rozprzestrzeniania się pandemii ma być gotowa już ...

Tomasz Pawlikowski i Piotr Piętka: E-commerce motorem biznesu

Pojęcie reklama jest już mocno przestarzałe. Zajmujemy się transformacją biznesową – mówią Tomasz Pawlikowski ...

Robot poda skalpel. Ruszył pierwszy szpital 5G

Koreański koncern telekomunikacyjny KT Corporation oraz Samsung stworzyli wspólnie pierwszy na świecie supernowoczesny szpital ...