Udana premiera gry CI Games. Akcje mocno drożeją

mat. pras.

Akcje producenta gier CI Games drożeją koło południa nawet o 17 proc. po piątkowej premierze tytułu „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”. Produkcja zbiera pozytywne recenzje.

Od 4 czerwca „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” jest dostępny na PS4, Xbox Series S/X, Xbox One i PC (później trafi też na PS5). Pierwsze dane i statystyki pokazują, że gra została dobrze przyjęta przez graczy. W sobotę odsetek pozytywnych opinii na portalu Steam wynosił 84 proc. W niedzielę wprawdzie nieco spadł, ale nadal utrzymuje się na wysokim 80-proc. poziomie (to średnia z ponad 520 opinii). Pojawia się też coraz więcej opinii na portalu Metacritic. Na razie średnia z ocen użytkowników to 8,3 pkt na 10.

CZYTAJ TAKŻE: W piątek debiut kolejnego „Snipera” z CI Games. Kto następny?

W szczytowym momencie w grę polskiego studia grało jednocześnie ponad siedem tysięcy osób, co jest rekordem w snajperskiej serii CI Games. Obecnie gra jest na jedenastym miejscu na globalnej liście bestsellerów na Steamie. Od wczoraj zaliczyła spadek o kilka pozycji.

CI Games zapowiedziało, że pierwszy większy dodatek do gry, zawierający jedną rozległą mapę oraz nowe zlecenia, będzie dostępny za darmo dla graczy na wszystkich platformach. DLC jest obecnie w trakcie produkcji.

Studio CI Games zostało założone w 2002 r. Jest znane przede wszystkim z serii „Sniper Ghost Warrior” (ponad jedenaście milionów sprzedanych egzemplarzy) i „Lords of the Fallen” (ponad trzy miliony).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Darknecie handlują danymi i tożsamościami. Zaskakujące ceny

Przestępca, który chce kupić skradzioną tożsamość, zhakowane konto na Facebooku, czy sklonowaną kartę płatniczą, ...

Polacy pomagają firmom automatyzować sklepy

Talkin’ Things wprowadza rozwiązania, wykorzystując technologię RFID, dzięki którym niepotrzebni stają się kasjerzy, a ...

Miliony na polski lek dla koni

Wrocławska firma biotechnologiczna, która pracuje nad przełomowymi lekami biologicznymi dla zwierząt, dostała 5,1 mln ...

Facebook bije w Tindera. Uruchomił własny serwis randkowy

Serwis Facebook Dating ruszył w Stanach Zjednoczonych i 19 innych państwach, a na początku ...

Gry w modzie. Dobry debiut Moonlita na NewConnect

Krakowski deweloper gier Moonlit, powiązany kapitałowo z PlayWay, wszedł na mały parkiet GPW jako ...

Smartfony przyszłości: przyjazne, eko i fair

Holenderska firma Fairphone wypuszcza smartfon, którego 80 proc. elementów jest biodegradowalne. Telefon ma być ...