CD Projekt odbił się na giełdzie. Powrót do PS Store?

mat. pras.

Akcje studia mocno drożeją przy wysokim obrocie. Kurs próbuje wrócić ponad psychologiczny poziom 200 zł.

Około godz. 10 za akcję CD Projektu trzeba zapłacić 199 zł, co oznacza niemal 7-proc. zwyżkę w stosunku do wczorajszego zamknięcia (maksymalnie wzrost sięgał nawet 204,7 zł). Uwagę zwracają bardzo wysokie obroty akcjami spółki. Za nami dopiero godzina sesji, a właściciela zmieniły już walory o wartości przekraczającej 120 mln zł. To daje CD Projektowi pozycję zdecydowanego lidera pod względem wartości obrotów podczas dzisiejszej sesji. Dla porównania: drugi jest KGHM z niespełna 35 mln zł. Aktualnie CD Projekt odpowiada za aż 46 proc. obrotów w całym WIG.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt bije teraz rekordy grą… planszową

Spółka nie podawała raportów bieżących, które mogłyby uzasadniać tę zwyżkę. Pojawiają się natomiast spekulacje o możliwym, rychłym powrocie „Cyberpunka 2077” do PS Store. Za takim scenariuszem przemawiać może opublikowana wczoraj wieczorem informacja z Twittera PS Store o możliwości dodania „CP2077” do wishlisty. „We can expect the game to return to the PSN store in the coming days !” – czytamy we wpisie.

Przy obecnym poziomie kursu kapitalizacja CD Projektu wynosi około 20 mld zł. Jest o ponad połowę niższa od rekordowej, notowanej na początku grudnia 2020 r. Wycena spółki zaczęła spadać po premierze „Cyberpunka”, która odbyła się 10 grudnia 2020 r. Powodem były przede wszystkim błędy w wersjach konsolowych.

CD Projekt od kilku miesięcy jest najmocniej „shortowaną” spółką z GPW. Z rejestru krótkiej sprzedaży publikowanego przez KNF wynika, że obecnie ponad 0,5-proc. pozycję netto na akcjach CD Projektu ma pięć funduszy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Prawdziwa katastrofa”. Zagrożone dane milionów użytkowników Chrome’a

Google musiał wstrzymać najnowszą aktualizację swojej przeglądarki internetowej Chrome w wyniku groźnego wirusa, który ...

Elon Musk buduje statek, którym chce zasiedlić Marsa

SpaceX nie tylko rozpoczął komercyjne loty rakiet Falcon Heavy, wynoszące satelity, ale zapowiedział także ...

Facebook bierze się za kłamstwa o szczepionkach na Covid-19

Serwis będzie oznaczał wszystkie posty omawiające bezpieczeństwo szczepionek, na razie w USA. Także Instagram ...

Rekordowe przychody z Tindera. Czas na nowe kraje

Randkowanie w sieci się opłaca… twórcom aplikacji. Match, grupa posiadająca kilka największych randkowych aplikacji ...

Polka nominowana do prestiżowej nagrody. Ułatwi życie miliardom internautów

Marta Karczewicz została nominowana do Nagrody Europejskiego Wynalazcy 2019, przyznawanej przez Europejski Urząd Patentowy. ...

Platforma do gier dla dzieci warta 40 mld dol. Teraz czas na starszych

Uwielbiana przez dzieci platforma do gier zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie NYSE, a jej kapitalizacja ...