Hakerzy atakują amerykańskie banki

Największe banki USA stały się w ostatnich tygodniach celem masowych ataków hakerskich. Eksperci są zgodni: ktoś chce zdestabilizować amerykańską bankowość.

Pisze o tym The Wall Street Journal. Według źródeł gazety do zmasowanych ataków doszło się w bankach – Bank of America, JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo. Hakerzy szukali słabych miejsc w ich sieciach komputerowych.

Kierownictwa banków otrzymały od administracji Białego Domu szczegółowe rekomendacje postępowania w wypadku ataków hakerskich.

Według źródeł WSJ, gdyby hakerzy dostali dostęp do baz danych tak wielkich banków, to w amerykańskiej bankowości zapanowałby chaos. A to nie pozostałoby bez wpływu na bankowość świata.

Skąd pochodzą ataki na amerykańskie banki. Oficjalnych informacji na razie brak. Dotychczasowa praktyka wskazuje na trzy kraje – Rosję, Koreę Północną i Chiny. Wiadomości zza oceanu zbiegły się z informacjami z Moskwy. Prokuratura Generalna podała dziś, że szkody od cyberprzestępczości w tym kraju zwiększyły się w ciągu ośmiu miesięcy tego roku o 44 proc.. Ujawniono ponad 107 tysięcy przestępstw w sieci. Kosztowało to rosyjską gospodarkę co najmniej 400 mln rubli (6,1 mld dol.).

Mogą Ci się również spodobać

Facebook płacił nawet dzieciom za instalację aplikacji „szpiegującej”

20 dolarów miesięcznie płacił społecznościowy gigant za instalowanie oprogramowania, które „szpiegowało” użytkowników – ustalił ...

Mad Box – nadciąga najpotężniejsza konsola w historii

Twórcy hitowej gry wyścigowej „Project CARS” mają ambicję zdetronizować Sony i Microsofta. Studio Slightly ...

Groźne oblicze SI. To mistrz konfabulacji i fake newsów

Nowy system oparty na sztucznej inteligencji tak szybko nauczył się doskonałej manipulacji i fabrykowania ...

Lek na samotność. Robot przytuli, pogłaszcze, porozmawia

Inteligentne urządzenia już nie tylko mają pomagać w wykonywaniu pewnych czynności, ale wręcz zastępować ...

Wiadomości w rosyjskiej telewizji prowadził robot-prezenter

Program informacyjny Wiesti na kanale Rossija24 prowadził android Aleks. Jedna z informacji dotyczyła polityka ...