Hakerzy atakują amerykańskie banki

Największe banki USA stały się w ostatnich tygodniach celem masowych ataków hakerskich. Eksperci są zgodni: ktoś chce zdestabilizować amerykańską bankowość.

Pisze o tym The Wall Street Journal. Według źródeł gazety do zmasowanych ataków doszło się w bankach – Bank of America, JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo. Hakerzy szukali słabych miejsc w ich sieciach komputerowych.

Kierownictwa banków otrzymały od administracji Białego Domu szczegółowe rekomendacje postępowania w wypadku ataków hakerskich.

Według źródeł WSJ, gdyby hakerzy dostali dostęp do baz danych tak wielkich banków, to w amerykańskiej bankowości zapanowałby chaos. A to nie pozostałoby bez wpływu na bankowość świata.

Skąd pochodzą ataki na amerykańskie banki. Oficjalnych informacji na razie brak. Dotychczasowa praktyka wskazuje na trzy kraje – Rosję, Koreę Północną i Chiny. Wiadomości zza oceanu zbiegły się z informacjami z Moskwy. Prokuratura Generalna podała dziś, że szkody od cyberprzestępczości w tym kraju zwiększyły się w ciągu ośmiu miesięcy tego roku o 44 proc.. Ujawniono ponad 107 tysięcy przestępstw w sieci. Kosztowało to rosyjską gospodarkę co najmniej 400 mln rubli (6,1 mld dol.).

Mogą Ci się również spodobać

Zhakowane hulajnogi stały się wulgarne

Hulajnogi Lime zostały zabrane z ulic Brisbane w Australii. Komuś udało się je zhakować ...

CD Projekt stawia teraz na Cyberpunka

Optymizmem szefów spółki napawa sukces wydanej niedawno przez zagraniczną konkurencję porównywalnej gry „Red Dead ...

Sztuczna inteligencja pomaga w walce z nałogiem

Pierwsza w Europie aplikacja oceni prawdopodobieństwo złamania abstynencji i samodzielnie zaproponuje optymalną terapię. Polski ...

Internauci rezygnują z telewizji. Już jej nie potrzebują

Od 2014 r. odsetek internautów korzystających z telewizji spadł o 8 pkt. proc. Nadal ...

Boom na rynku gier. To będzie rekordowy rok

Wysyp topowych premier w ostatnich miesiącach sprawia, że fani coraz więcej wydają na ulubione ...